مراکز مشاوره خانواده در شهرهای لرستان در حال راه‌اندازی هستند

الیگودرز- معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان گفت: بر اساس سیاست ابلاغی قوه قضائیه، مراکز مشاوره خانواده در استان در حال راه‌اندازی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، بیژن دارایی ظهر سه شنبه در شورای اداری الیگودرز با اشاره به اینکه امروزه دغدغه دستگاه قضائی تنها برخورد با مجرمین نیست، اظهار داشت: دستگاه قضائی این ضرورت را دیده که به مقوله پیشگیری از وقوع جرم بیشتر از همیشه اهتمام داشته باشد.

وی با بیان اینکه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان به ریاست رئیس کل دادگستری و عضویت دستگاه‌های عمومی تشکیل شده است، تصریح کرد: اردیبهشت ماه جلسه شورا را برگزار کردیم که مورد تقدیر و توجه مدیران دستگاه اجرایی هم قرار گرفت، برنامه زمانبندی به شوراهای شهرستانی هم داده شده است؛ موضوعات از کانال‌های مختلف به شورا می‌آید و دادگستری آنها را اجرایی می‌کند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه انتظار داریم اعضا در این شورا حضور پیدا کنند و مسائل را پیگیری کنند، افزود: سال گذشته در حوزه خدمات درمانی و بیمارستان‌ها مصوبات خوبی داشتیم و سازمان نظام پزشکی پای کار آمدند برای رسیدگی به موضوعات.

دارایی با اشاره به اینکه در حوزه‌های فرهنگی، خانواده و امنیتی هم مسائل مطرح شده است، برگزاری دوره‌های مشارکتی با آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی برای رفع ضعف‌های فرهنگی را در دستور کار داریم، گفت: ۱۳ دوره برای مربیان در الیگودرز طی سه ماهه پایانی سال گذشته برگزار کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه با سیاست قوه قضائیه مراکز مشاوره خانواده در استان در حال راه اندازی است، تصریح کرد: برای دو شهرستان دو مرکز پیش بینی کرده‌ایم. یکی الیگودرز و دیگری بروجرد که از کارشناسان رسمی در این مراکز مشاوره استفاده می‌شود.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه ارتباط بسیار خوبی با جامعه علمی استان برقرار کرده‌ایم و دانشگاه‌ها را پای کار آورده‌ایم، افزود: سرقت تعزیری، ضرب و جرح عمدی و ایراد صدمه بدنی غیرعمدی بر اثر تصادفات رانندگی سه جرم نخست در شهرستان الیگودرز است.

دارایی خاطرنشان کرد: ‬در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ در سرقت رشد داشته‌ایم که ۱۵۷۶ فقره سرقت در سال ۹۶ به ۱۸۹۳ فقره سرقت در سال ۹۷ رسیده است.

کد خبر 4644334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =