نشست تخصصی رؤسای گمرک ایران و جمهوری آذربایجان برگزار شد

آستارا- نشست تخصصی رؤسای گمرک ایران و جمهوری آذربایجان با محوریت افتتاح پروژه تیر الکترونیکی(e-TIR) در آستارای ایران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست تخصصی رؤسای گمرک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بعد از ظهر سه شنبه با هدف اجرای پروژه تیر الکترونیکی بین دو کشور به عنوان دومین تجربه جهانی پس از اجرای تیر الکترونیکی بین ایران و ترکیه در محل سالن همایش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا برگزار شد.

در این نشست فواید اجرای پروژه تیر الکترونیکی که تسهیل و تسریع در فرآیند گذر مرزی، جلوگیری از جعل و تقلب در ارسال اطلاعات مربوط به دفترچه تیر، تسریع در جریان ترانزیت محموله‌های تجاری، انتقال اطلاعات مندرج در دفترچه کارنه تیر به صورت الکترونیکی و در حداقل زمان ممکن به منظور تسریع اطلاعات گذر مرزی است نیز بحث و بررسی شد.

لازم به ذکر است کاهش هزینه‌های مرتبط با ترانزیت مرزی و انتقال مسافر بین مرزهای بین المللی دو کشور مورد تحلیل قرار گرفت و اثرات ویژه اجرای تیر الکترونیکی بین دو کشور همسایه ایران و آذربایجان عنوان شد.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در این نشست، اظهار کرد: گمرک‌ها در حال حاضر مرزها را به هم پیوند می‌دهند و نقش دو گمرک ایران و آذربایجان در در توسعه روابط دو کشور بسیار اثر گذار است.

مهدی میر اشرفی با بیان اینکه ایران و جمهوری آذربایجان محکوم به همکاری‌های دو جانبه در تمامی زمینه‌ها هستند، افزود: برای رفاه دو ملت گمرکات دو کشور در تلاش و تعامل و دو جانبه هستند.

رئیس کل گمرک جمهوری آذربایجان نیز در این نشست با بیان اینکه بسیار شاد و خرسندیم که روابط گمرکی بسیار خوبی با گمرک ایران داریم، افزود: روابط دو کشور در تمامی زمینه‌ها و با همکاری رؤسای جمهور دو کشور رو به پیشرفت است.

صفر مهدی اف تصریح کرد: احیای سرعت و تجارت سریع را با اجرای پروژه تیر الکترونیکی نیز شاهد خواهیم بود.

کد خبر 4644448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =