رهاسازی بچه ماهیان خاویاری و استخوانی دررودخانه های گلستان آغازشد

گرگان- دبیر کمیته برنامه ریزی و نظارت بر رهاسازی بچه ماهیان شیلات گلستان گفت: رهاسازی بچه ماهیان خاویاری و استخوانی دررودخانه های گلستان آغازشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان محسن یحیایی اظهار کرد: رهاسازی بچه ماهیان خاویاری و استخوانی تولید شده در مراکز بازسازی، در مسیرهای دو رودخانه قره سو و گرگانرود آغاز شده است.

وی افزود: عملیات رهاسازی بچه ماهیان کپور تولید شده در مرکز بازسازی ذخائر تاس ماهیان سد وشمگیر در منطقه گوگ تپه دو، انبار الوم و یلمه سالیان (گرگانرود) آغاز شده و تاکنون بیش از هفت میلیون قطعه بچه ماهی در این سه منطقه رهاسازی شده است.

وی افزود: همچنین با توجه به کاهش سطح جریان آب در این مناطق، این عملیات در مسیر رودخانه قره سو ادامه یافت و تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار قطعه بچه ماهی کپور با میانگین وزنی ۴.۱ گرم در این رودخانه رهاسازی شد.

وی با اشاره به رهاسازی بچه ماهیان تولید شده در مرکز بازسازی ذخائر ماهیان استخوانی گلستان نیز اظهار کرد: رهاسازی بچه ماهیان کلمه هم در رودخانه قره سو آغاز شده و تاکنون بیش از دو میلیون قطعه بچه ماهی با میانگین وزنی ۶۷.۰ گرم در این رودخانه رهاسازی شده است.

یحیایی از رهاسازی بیش از یک میلیون قطعه بچه ماهی خاویاری در رودخانه های استان خبر داد و گفت: بیش از یک میلیون قطعه بچه ماهی خاویاری گونه قره برون تولید شده در مرکز بازسازی ذخائر ماهیان خاویاری شهید مرجانی، با میانیگین وزنی چهار گرم در داخل رودخانه گرگانرود رهاسازی شده است.

وی بیان کرد: همچنین رهاسازی دوگونه شیب و دراکول نیز در دستور کار قرار دارد که با توجه به پایین بودن وزن بچه ماهیان این دوگونه، در فرصت مناسب این رهاسازی آغاز خواهد شد.

گفتنی است رهاسازی بچه ماهیان استخوانی در رودخانه های استان تا پایان تیرماه ادامه خواهد داشت.

کد خبر 4644617

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =