مرکز تحقیقات نانوذرات بیولوژیک شاهرود گامی برای مطالعات سرطان است

شاهرود - رئیس مرکز تحقیقات نانو ذرات بیولوژیک در پزشکی دانشگاه آزاد شاهرود بابیان اینکه این مرکز گامی برای مطالعه سرطان است، گفت: این مرکز می‌تواند راهگشای طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی باشد.

بهروز یحیایی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه مرکز تحقیقات نانو ذرات بیولوژیک در پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود به‌عنوان اولین مرکز تحقیقاتی کشور در این زمینه محسوب می‌شود، ابراز داشت: با توجه به منعطف بودن فعالیت اصلی مرکز فوق در زمینه مطالعات سرطانی و دارورسانی هدفمند، این مرکز می‌تواند راهگشای بسیاری از طرح‌های پژوهشی، تحقیقاتی و صنعتی برای پژوهشگران باشد.

وی بابیان اینکه این مرکز فعالیت خود را از آذرماه سال ۱۳۹۷ آغاز کرده است، افزود: محققان، دانشجویان، مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی و نیز شرکت‌های درمانی و دارویی می‌تواند پروژه‌های علمی پژوهشی مشترک در مرکز تحقیقات نانو ذرات بیولوژیک در پزشکی دانشگاه آزاد شاهرود انجام دهند.

رئیس مرکز تحقیقات نانو ذرات بیولوژیک در پزشکی دانشگاه آزاد شاهرود بابیان اینکه در این مرکز آزمایشگاه مرجع اصلی برای انجام امور تولیدی و خاصیت سنجی وجود دارد، ابراز داشت: در این راستا از دو آزمایشگاه همکار نیز به‌منظور کشت سلول و بافت و آموزش نیز استفاده‌شده است.

یحیایی در ادامه تصریح کرد: این مرکز در حوزه تولید نانو ذرات زیستی، نانو فناوری پزشکی، دارورسانی هدفمند، تولید ترکیبات نانو دارو، مطالعات اثرات زیست سازگاری نانو ذرات، مطالعات خواص سمی و غیر سمی نانو ذرات در بدن و مطالعاتی در حوزه خواص التیام بخشی و درمانی نانو ذرات و همچنین ارائه امور مشاوره و پذیرش طرح‌های تحقیقاتی در حوزه نانو فناوری پزشکی فعالیت دارد.

وی از فعال شدن این مرکز درزمینه‌های پژوهشی و تحقیقاتی خبر داد و افزود: تاکنون ۳۰ دانشجوی مقطع دکتری حرفه‌ای و کارشناسی ارشد و یک دانشجوی دکتری تخصصی برای انجام امور تحقیقاتی پایان‌نامه در مرکز مذکور ثبت‌نام کردند که چهار دانشجوی دکتری حرفه‌ای پزشکی و یک دانشجوی کارشناسی ارشد میکروبیولوژی هم‌اکنون در این مرکز مشغول فعالیت هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، مراحل تکمیلی سه طرح تحقیقاتی در مرکز به پایان رسید که حاصل آن چاپ دو مقاله بین‌المللی و ملی و پذیرش یک مقاله بین‌المللی در مجله علمی است.

کد خبر 4644688

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =