میدان امام خمینی (ره) به عنوان بازار صنایع دستی به ثبت جهانی برسد

اصفهان - مدیرکل میراث فرهنگیگفت: امیدواریم با حمایت و پیگیری خانم غادا هیجاوی میدان امام خمینی (ره) به عنوان بازار صنایع دستی ایران به ثبت جهانی برسد.

فریدون الله یاری شامگاه سه شنبه در مراسم افتتاح یازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان اظهار داشت: اصفهان شهر صنایع دستی و عضو شبکه شهرهای خلاق صنایع دستی است؛ نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی به عنوان رویداد مهم و ویژه پیوندی بین صنایع دستی و گردشگری برقرار کرده است که نشان دهنده جایگاه ویژه اصفهان در حوزه گردشگری است.

وی ادامه داد: امروز یکی از مباحث مهم، صنعت گردشگری خلاق است.؛ در این صنعت، صنایع دستی در رونق گردشگری نقش مهمی ایفا می‌کنند و به همین علت نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی به صورت همزمان برگزار می‌شود.

نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی در تقویم سازمان گردشگری جهانی ثبت می‌شود

الله یاری با اشاره به تلاش‌هایی که در جهت بین المللی شدن این نمایشگاه صورت گرفته است، بیان داشت: با ممارست و عزم جدی به دنبال این هستیم که نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی در تقویم سازمان گردشگری جهانی ثبت شود و این نمایشگاه، سالیانه به طور مستمر برگزار شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با ابراز امیدواری از اینکه نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری یکی از فاکتورهای مهم کشور جمهوری اسلامی ایران در دنیا بدل خواهد شد، تصریح کرد: تمام تلاش‌ها در راستای تحقق این است که اصفهان و ایران به عنوان یکی از مقصدهای گردشگری بتواند کارکردهای خودش را داشته باشد.

نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی اصفهان زمینه همدلی در حوزه صنایع دستی را به ارمغان آورده است

وی با اشاره به زحمات بسیاری که در سطوح مختلف در برگزاری یازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی صورت گرفته است، افزود: با وفاق و همدلی در بازه زمانی محدود نمایشگاهی در سطح بین المللی در حال برگزاری است؛ نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی اصفهان زمینه همفکری و همدلی ویژه ای را در حوزه صنایع دستی و گردشگری کشور به ارمغان آورده است.

الله یاری ضمن تشکر از حضور رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی در یازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی درخواست کرد: با توجه به اینکه در هجدهمین اجلاس جهانی شورای صنایع دستی خانم غادا هیجاوی گواهی شهروند افتخاری اصفهان را دریافت کرد، بنابراین از ایشان و پویا محمدیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور می‌خواهیم تا زمینه ثبت جهانی میدان امام خمینی (ره) را با عنوان بازار صنایع دستی در دنیا تسهیل کنند.

نقش محوری اصفهان در توسعه تمدن ایران اسلامی

وی گفت: امیدواریم اصفهان به منزله پیشانی گردشگری کشور، تحولی در آینده صنعت گردشگری و صنایع دستی به جریان بیندازد و نقش محوری این شهر به عنوان پایتخت تمدن اسلامی در کنار سایر شهرهای دیگر به ایفای توسعه در تمدن ایران اسلامی منجر شود.

کد خبر 4644707

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =