دانش آموزان تیزهوش و مستعد مورد حمایت قرار گیرند

بجنورد- استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه ماندگاری دانش آموزان تیزهوش و مستعد در این استان یک سرمایه مهم تلقی می شود، گفت: دانش آموزان و دانشجویان تیزهوش باید مورد حمایت قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد علی شجاعی اظهار کرد: برای ماندگاری دانش آموزان و دانشجویان نخبه در استان باید نداشته ها و ضعف های استان را به حداقل رساند و این افراد را برای مناطق محروم تربیت کرد.

شجاعی تصریح کرد: برای انجام کار ویژه در استان نباید ترسید بلکه همه باید سنگ بزرگ را برداریم و مدیران نیز باید به این موضوع عادت کنند و من نیز پای کار هستم.

وی ضعف عمده استان را در مدیریت و نیروی انسانی عنوان کرد و افزود: اگر بتوانیم از همان پایه دانش آموزان نخبه را پرورش دهیم که در استان ماندگار شوند شاهد اتفاقات خوبی در مسیر توسعه خواهیم بود.

استاندار خراسان شمالی گفت: استان قابلیت توسعه را دارد اما نیروی متخصص نداریم نیرویی که مهارت آموزی را فرا گرفته باشد، بنابراین می توان مدارس تیزهوشان را به سمت مهارت آموزی سوق داد در غیر این صورت سودی برای استان نخواهد داشت.

شجاعی با تاکید بر این نکته که آموزش برای انجام کار است، افزود: آموزش برای کار است نه اخذ مدرک و این مساله مهم را باید یاد گرفت، بنابراین آموزش ابتدایی و آموزش حین کار باید در اولویت قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در حوزه کشاورزی و صنعت نیازمند تخصص هستیم چرا که قابلیت و ظرفیت های این حوزه را داریم و برای همین باید به سمت کارهای ماندگار رفت.

استاندار خراسان شمالی گفت: توسعه هر شهرستانی با دیگر شهرستان ها متفاوت است، بنابراین نباید نسخه ای واحد برای حل مشکلات تجویز کرد بلکه باید نسخه بومی ارائه شود چون ارائه نسخه ملی به درد ما نمی خورد و حال ما را خوب نخواهد کرد.

شجاعی بیان کرد: اولویت های حوزه استعدادهای درخشان احصا شود و موارد مورد نیاز و ممنوعه ها نیز مشخص شود تا بدانیم اعتبارات خود را برای چه مواردی هزینه کنیم و در قالب تنظیم نامه ای این برای وزیر کار ارسال شود.

کد خبر 4644754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =