تقویت گردشگری تنها راه برون‌رفت از وضعیت اقتصادی کنونی است

اصفهان - شهردار اصفهان گفت با راهگشایی مقامات عالی کشوری می‌توان صنعت گردشگری را در عبور از وضعیت اقتصادی کنونی به کار بست.

به گزارش خبرنگار مهر، قدرت الله نوروزی شامگاه سه شنبه در آیین افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه شرکت ۶۰ مهمان خارجی در این نمایشگاه نشان دهنده اهمیت بالای صنعت گردشگری است، اظهار داشت: امیدوارم مهمانان از اقامت در اصفهان لذت ببرند؛ اصفهان دارای پیشینه برجسته تاریخی و فرهنگی و میراثی است و از مزیت‌های نسبی متفاوتی در عرصه‌های گردشگری، مواهب طبیعی، صنایع دستی و صنایع خلاق برخوردار است.

وی ادامه داد: اصفهان شهر جهانی است و شما با بازدید از اماکن مختلف در شهر اصفهان به اهمیت سرمایه گذاری در صنعت گردشگری در این شهر پی خواهید برد.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه اصفهان توانسته عضو شبکه خلاق شهرهای جهان در یونسکو شود، افزود: اصفهان پایلوت شهر دوستدار کودک است تا بتواند به شبکه شهرهای دوستدار کودک یونیسف بپیوندد؛ این شهر می‌تواند اقتصاد فرهنگ، گردشگری و عرصه‌های خلاقیت را جایگزین اقتصاد نفت کند.

هر نقطه از شهر اصفهان چاه نفتی است که باید هنر استحصال آن را داشت

وی با بیان اینکه هر نقطه از شهر اصفهان چاه نفتی است که باید هنر استحصال آن را داشت، افزود: اصفهان شهری است که می‌تواند حلقه رابط و حامی همه شهرهای ایران در عرصه گردشگری شود؛ با همدلی، یکدلی و همراهی و همگرایی می‌توان به آن چیزی اندیشید که اصفهان را به کانونی برای ارتقای سطح گردشگری ایران در عرصه جهانی مبدل می‌کند.

نوروزی گفت: اصفهان می‌تواند بازویی برای تمام شهرهای ایران باشد، اصفهان ستاره‌ای درخشان است که در عرصه گردشگری، کهکشان ستاره‌ها را تشکیل می‌دهد و با تغییر نگاه از محله نگری و منطقه نگری به نگاه ملی و رشد هم افزایی می‌توان از تمام امکانات آن در راستای منافع عمومی و ملی بهره گرفت.

گوشزد کردن اهمیت تقویت صنعت گردشگری ایران توسط مقامات خارجی

وی با اشاره به اینکه ۲۰ سال پیش که فرماندار شهر اصفهان بودم، رئیس کمیسیون آموزش عالی کشور تونس توصیه کرد نفت سیاه را رها کنید و از جاذبه‌های گردشگری ایران و اصفهان درآمد تولید کنید، اظهار داشت: سه روز پیش سفیر کرواسی در سفر به اصفهان با اشاره به ورود ۱۶ میلیون گردشگر به کشورمان اهمیت صنعت گردشگری ایران را گوشزد کرد.

شهردار اصفهان اضافه کرد: به نظر می‌رسد تنها راهی که می‌توان از وضعیت اقتصادی کنونی عبور کرد تقویت و توسعه صنعت گردشگری است.

بخش خصوصی و دولتی اراده واحدی در تقویت گردشگری داشته باشند

وی با تاکید بر حمایت مقامات عالی کشور از توسعه صنعت گردشگری تصریح کرد: اگر از سمت مسئولان همراهی انجام شود ما راه را هموار و تثبیت خواهیم کرد، باید بخش خصوصی و دولتی اراده واحدی داشته باشند و با همکاری همدیگر نمایشگاه‌ها را به صورتی برگزار کنیم که بازارهای محله‌ای در عرصه‌های اقتصاد فرهنگی و اقتصاد مربوط به صنایع دستی تقویت شود.

نوروزی گفت: با تقویت بازارهای شهری در عرصه گردشگری و صنایع دستی می‌توانیم در عرصه‌های جهانی حضور پیدا کنیم و با جایگزینی مصرف گرایی به فرهنگ مولد از وضعیت اقتصاد کنونی عبور خواهیم کرد.

کد خبر 4644767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =