تلاش برای شناسایی و معرفی افراد تأثیرگذار همدان در حوزه شهروندی

همدان - نایب رئیس شورای شهر همدان گفت: جشنواره «شهروند برگزیده» به دنبال شناسایی و معرفی افراد تأثیرگذار شهر همدان در حوزه شهروندی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید بادامی نجات صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری جشنواره شهروند برگزیده در همدان با بیان اینکه این جشنواره ٢ سال متوالی در سال‌های ۸۴ و ۸۵ در دوره دوم شورای شهر برگزار و پس از آن متوقف شد، گفت: دور پنجم شورای شهر همدان و مدیریت جدید شهری تصمیم داشت آموزش شهروندی را تقویت کند از این رو با برگزاری جشنواره شهروندان برگزیده به دنبال الگوسازی در بین شهروندان در حوزه شهر و مدیریت شهری است و قصد دارد افراد تأثیرگذار در حوزه شهروندی را شناسایی و معرفی کند.

وی با بیان اینکه معتقدیم تمامی شهروندان همدانی نمونه هستند اما در این میان، شهروندان شاخص به‌ویژه عامل به وظایف شهروندی را شناسایی می کنیم تا قدردان تلاش‌های آنان باشیم، گفت: مهمترین هدف مدیریت شهری در مبحث آموزش شهروندی به ارتقای اصول اخلاق شهروندی و داشتن شهری آباد منتهی می‌شود که تحقق کامل این امر به ادامه‌دار بودن برگزاری رویدادهایی مانند جشنواره شهروندان برگزیده گره خورده است.

بادامی گفت: سال گذشته شناسایی و انتخاب شهروندان عامل به وظایف شهروندی در حوزه نواحی ١٢گانه شهری صورت گرفت که این مهم انگیزه رقابت در بین سایر همشهریان را برانگیخت و امسال محور جشنواره متمرکز بر این بخش خواهد بود و به طور قطع شاهد حضور بیشتری از شهروندان هستیم.

نایب رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه سال نخست برگزاری این جشنواره در دور پنجم شورای شهر با قدرت و در سطح ملی اجرایی شد تا بنای خوبی برای آینده باشد؛ گفت: شورای شهر متولی برگزاری برنامه شد و بازخوردهایی را در سطح کشور دریافت کرد که امیدواریم امسال هم شهروندان در فرصت قانونی تعیین شده در قالب خوداظهاری و معرفی دیگران ثبت‌نام کنند تا مدیریت شهری را در شناسایی و معرفی شهروندان برگزیده شهرمان، یاری دهند.

بادامی اضافه کرد: بر اساس تجربیات سال گذشته، شاخص‌ها به صورت علمی و بسیار دقیق به منظور ارزیابی‌های عملکرد شهروندان برگزیده توسط اتاق فکر تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا با بهترین روش، افراد انتخاب شوند که امسال نیز شرایط موجود نشان‌دهنده این است که مجموعه با قدرت بیشتری ورود پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه شهروندان در سال گذشته به وسعت اجرایی جشنواره آشنایی چندانی نداشتند اما تیم اجرایی و داوری برای تبیین اهداف جشنواره از طریق هر روشی موفق شدند حدود هزار نفر را به سمت و سوی شرکت در جشنواره سوق دهند، گفت: از بین کاندیداهای جشنواره، ۶۸ شهروند منتخب و برگزیده شدند.

نایب رئیس شورای شهر همدان اظهارداشت: امسال سیاست‌گذاران جشنواره شهروندان برگزیده همدان با توجه به اینکه هر ساله ارزیابی و انتخاب شهروند برگزیده صورت خواهد پذیرفت، تعداد محدودی از شهروندان را با محوریت عامل به وظایف شهروندی معرفی خواهند کرد تا از دیدگاه و نظرات آنها در حوزه مدیریت شهری بهره‌مندی حداکثری را داشته باشیم.

کد خبر 4644951

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =