درآمد ۴۴ میلیون تومانی خانوارهای شهری در مازندران

ساری – رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران میزان شهرنشینی در استان را ۶۰ درصد و درامد سالانه خانوارهای شهری را ۴۴ میلیون تومان اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مفید غلامی راد صبح پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان با اشاره به جمعیت بیش از سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری مازندران، میزان جمعیت شهری استان را حدود ۶۰ درصد اعلام کرد و افزود: میزان شهرنشینی در کشور حدود ۷۱ درصد است.

وی میزان روستانشینی را ۴۰ درصد در مقابل ۲۶ درصد کشور دانست و گفت: نرخ مشارکت اقتصادی نیز براساس آمار سال قبل ۴۰ درصد و نسبت اشتغال ۳۸ درصد و نرخ بیکاری ۸.۵ درصد است.

وی متوسط درآمد سرانه شهری را ۴۴ میلیون تومان درمقایسه ۳۷ میلیون تومان کشوری اعلام کرد و فزود: ارزش افزوده بخش صنعت نیز ۶۲ هزار میلیارد ریال، ارزش بخش معدن ۵۲۸ میلیارد ریال و ارزش کشاورزی ۸۴ میلیارد ریال است.

غلامی راد با بیان اینکه سرانه زمین صنعتی در استان شش مترمربع در مقایسه با ۱۵ متر مربع سطح ملی است افزود: نرخ رشد تولید ناخالص ملی ۸.۷ درصد است.

وی با بیان اینکه متوسط بارندگی ۶۲۰ میلی متر با شش میلیارد مترمکعب پتانسیل آبی است افزود: ۷۵ درصد آبهای استانی سطحی و مابقی زیرسطحیاست.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران یادآور شد: تاکنون به رغم تلاش های دولت های مختلف، ۹ درصد آب های سطحی در استان مهار شده است و این درحالی که این میزان در سطح ملی ۴۰ درصد بوده و وضعیت مهار آبهای سطحی در استان مناسب نیست و تامین آب شرب استان از آبهای زیرزمینی با ۹۵ درصد است.

غلامی راد، میانگین جمعیت تحت پوش آب و فاضلاب را ۱۵.۸ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: وضعیت شبکه آبیاری حدود ۵ درصد است.

وی به پتانسیل های استان و رتبه اول در تولید برخی محصولات از جمله برنج اشاره و اضافه کرد: در تولید مرکبات، طیور و غیره رتبه های برتر را در کشور داریم.

کد خبر 4645947

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =