نصب ۴۳۰۰ دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه‌های مجاز استان همدان

همدان - مدیرعامل شرکت آب‌ منطقه‌ای همدان گفت: تعداد ۴ هزار و ۳۲۴ دستگاه کنتور هوشمند آب و برق بر روی چاه‌های مجاز استان همدان نصب شده که بیشترین آنها مربوط به دشت رزن – قهاوند است.

به گزارش خبرنگار مهر، منصور ستوده پیش از ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران بابیان اینکه نصب کنتور هوشمند در چاه‌ها از طرح‌های احیا و تعادل‌بخشی منابع آب‌های زیرزمینی همدان است، اظهار کرد: اجرای این طرح و نصب کنتور هوشمند در استان همدان نیازمند همکاری و تعامل کشاورزان با شرکت آب منطقه‌ای است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان افزود: نصب کنتور هوشمند روی چاه‌های آب سبب کنترل و نظارت بر میزان برداشت آب‌های زیرزمینی استان شده و از اضافه برداشت از آب‌های زیرزمینی به شدت جلوگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه کنتور هوشمند مزایایی بالایی دارد، اظهار کرد: اساسی‌ترین اهمیت کنتور هوشمند این است که کشاورزان دیگر بیشتر از پروانه بهره‌برداری نمی‌توانند از چاه‌ها آب برداشت کنند.

ستوده تاکید کرد: اگر کشاورزی بیش از میزان تعیین‌شده آب از چاه برداشت کند برق به صورت خودکار قطع شده و امکان برداشت آب از چاه تا زمانی که کارشناسان آب منطقه‌ای و برق اقدام نکنند وجود ندارد.

وی با بیان اینکه کنتورهای هوشمند و کارت‌های شارژ همچون کارت سهمیه‌بندی بنزین است، عنوان کرد: کشاورزان باید نسبت به نصب این کنتورها اقدام کنند چراکه تکلیف قانونی است و کار باید اجرایی شود.

ستوده گفت: تعداد ۴ هزار و ۳۲۴ دستگاه کنتور هوشمند آب و برق بر روی چاه‌های مجاز نصب شده که بیشترین آنها مربوط به دشت رزنقهاوند است.

وی ادامه داد: تعهد استان همدان برای نصب کنتور در سال ۹۸ تعداد ۵۶۰ دستگاه بوده که ۱۲۱ دستگاه نصب شد و پیشرفت ۲۲ درصدی نسبت تعهد نصب را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: بر اساس نوع مصارف از چاه‌های مجاز ۷۴ درصد از کنتورهای نصب شده مربوط به بخش کشاورزی، ۶ درصد مربوط به بخش صنعتی، ۱۰ درصد بخش شرب روستایی، ۶ درصد بخش شهری، ۳ درصد بخش دام و طیور، ۱ درصد بخش خدمات و سایر است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان ضمن اشاره به انسداد چاه‌های غیرمجاز تاکید کرد: با چاه‌های مجاز استان همدان که برداشت بیشتر از پروانه بهره‌برداری دارند نیز برخورد می‌شود تا در راستای حفاظت از منابع آبی استان همدان اقدام شود.

کد خبر 4646206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =