۴۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت می شود

قزوین- رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: امسال ۴۵ هزار میلیارد ۱۴۶ میلیون تومان تسهیلات بانکی برای رونق تولید و ایجاد ۹۸۷ هزار فرصت شغلی به صنعتگران و کارآفرینان کشور پرداخت می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر نوبخت پنجشنبه شب در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قزوین که در سالن باغستان برگزار شد اظهارداشت: سازمان برنامه و بودجه برای رونق تولید طرحی را با هشت برنامه در سطح ملی تعریف کرده که یک بخش مربوط به حوزه صنعت، معدن و تجارت است که در این بخش تکمیل و راه اندازی طرح‌های ملی، تکمیل طرح‌های نیمه تمام، بازسازی و نوسازی طرح‌ها، دادن تسهیلات سرمایه در گردش و توسعه خوشه‌های صنعتی و خدماتی در آن پیش بینی شده است.

وی افزود: در حوزه کشاورزی بازسازی و نوسازی واحدها، سرمایه در گردش، معیشت مناطق مرزی از طریق توسعه باغات و در عرصه میراث فرهنگی طرح‌های دانش بنیان و مشوق‌هایی برای سهم کارفرمایی و طرح تأمین مالی خرد با رویکرد بانکداری، بازآفرینی شهری، نوسازی مسکن و فرهنگ و هنر پیش بینی شده است.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: در سطح ملی ۴۵ هزار و ۱۴۶ میلیارد تومان برای رونق تولید تسهیلات بانکی اختصاص داده می‌شود و در ادامه دولت از منابع وجوه اداره شده ۲ هزار و ۲۶۹ میلیارد تومان برای این کار پرداخت می‌کند و ۱,۹۸۹ میلیارد تومان یارانه تسهیلات و ۲,۵۸۸ میلیارد تومان کمک بلاعوض هم خواهد داد.

وی بیان کرد: با این تسهیلات که دولت در سطح ملی در راستای رونق تولید اعطا می‌کند باید با برنامه ریزی بتوانیم ۹۸۶ هزار و ۹۹۸ فرصت شغلی ایجاد کنیم که سهم هر وزارتخانه مشخص شده و موافقت نامه امضا کردیم و ۲۰ درصد از این اعتبارات را به همه وزارتخانه‌ها پرداخت کرده ایم.

نوبخت یادآورشد: استانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی بر اساس بودجه ریزی بر مبنای عملکرد وارد کار شوند و چون سهم هر وزارتخانه مشخص شده باید در جغرافیای ایران انجام شود و در سفرهای استانی سهم هر منطقه اعلام می‌شود و نمایندگان، استانداران و سازمان‌ها باید پیگیری کنند تا کارها نتیجه بخش باشد.

سهم استان قزوین ۱,۵۶۲ میلیارد تومان / اشتغال ۱۸ هزار نفری

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد: سهم استان قزوین در بخش تسهیلات رونق تولید ۱,۵۶۲ میلیارد تومان است که مبلغ ۴۵ میلیارد تومان وجوه اداره شده ۹۰ میلیارد تومان یارانه تسهیلات و ۵۷ میلیارد تومان هم کمک بلاعوض تعیین شده است.

وی بیان کرد: با این تسهیلات باید برای ۱۸ هزار و ۳۸۴ نفر از جوانان فرصت شغلی ایجاد کنید و درخواست می‌کنیم در ستاد اقتصاد مقاومتی هر سه ماه گزارش و مشکلات را بازگو کنید تا ما آن را حل کنیم.

کد خبر 4646581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =