ایران اسلامی آماده رویارویی با هرگونه تجاوز است

بوشهر - امام جمعه موقت اهرم گفت: ایران اسلامی آماده رویارویی با هرگونه تجاوز است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام اصغر صفری در خطبه های این هفته نماز جمعه اهرم با اشاره به اینکه ۳۱ خرداد سالروز شهادت سردار بزرگ اسلام دکتر مصطفی چمران است اظهار داشت: چمران سرداری بود که در قلب کفر و انحطاط فرهنگی، اخلافی و فساد با عزت نفس، شهامت و دلیری به مدارج بالای علمی دست یافت و در آخر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

امام جمعه موقت اهرم با اشاره به تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمنی (ره) یاد آور شد: مسئله تبلیغات بسیار مهم و سرنوشت ساز است امروز دنیا بر دوش تبلیغات صحیح، سریع و روشن است.

وی با شاره به اینکه باید تلاش شود انقلاب و اسلام از راه تبلیغات به جهانیان صادر کنیم تصریح کرد: یکی از راهای رساندن پیام به صورت شفاف و صحیح به گوش همه جهانیان از راه تبلیغات مبلغین و نیروهای مومن که زمنیه ایجاد فرهنگ سازی در جامعه بر دوش آنها است.

صفری ادامه داد: تربیت و سازماندهی نیروهای زبده، مومن و انقلابی برای تبین مواضع انقلاب اسلامی و از اهداف مهم سازمان تبلیغات اسلامی در خارج از کشور است.

امام جمعه موقت اهرم، تاسیس انجمن های اسلامی و تشکل هیات های مذهبی، مراکزقرانی و خانه های عالم از کارهای تبلیغات است که کارهای بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

وی با اشاره به هفته قوه قضائیه و شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ از نمایندگان ملت ضمن گرامی داشت یاد و خاطر این شهیدان بیان کرد: افزایش و کاریی قوه قضائیه می تواند نقشی بی بدیل در عرصه افزایش اعتماد و امید عمومی افراد جامعه به جمهوری اسلامی داشته باشد.

صفری خاطرنشان کرد: احیاء و استیفاء حقوق عامه مردم و حمایت از آزادی‌های مشروع از وظایف مهم قوه قضائیه می باشد.

امام جمعه موقت اهرم گفت: قوه قضائیه باید پرچم دار عدالت و حمایت از محرومین و مستضعفین باشد و با مخالفان و معارضان به حقوق عمومی قاطعانه در هر لباس و منصبی هر هستند مبارزه نماید.

وی با شاره به سخنان حضرت امام (ره) که فرمودند زیر سئوال بردن قوه قضائیه شروع فساد درهر مملکتی است ادامه داد: متاسفانه یکی اهداف جناحهای سیاسی در جنجال آفرینی علیه قوه قضائیه هدفشان شکستن اقتدار و صلابت این قوا وارعاب آنها به منظور سلب اعتماد مردمی و قدرت دستگاه قضائی می باشد.

صفری افزود: یکی از گامهای موثر قوه قضائیه که در این چند ماه اخیر با رویکرد جدید در گام دوم انقلاب برخورد با قضات متخلف است که ۶۰ نفر از این قضات برخورد قانونی وسلب مسئولیت شده که باعث اعتماد بیش از پیش مردم خواهد شد.

امام جمعه موقت اهرم ادامه داد: قوه قضائیه با مطالبه از نهاد، مسئولین و شفاف سازی از حساب ها باعث شفایت در امور اقتصادی ومی تواند اعتماد عمومی جامعه را جلب کند.

وی با اشاره به سرنگونی هواپیمای جاسوسی آمریکا درفضای ایران بیان کرد: تجاوز و سرنگونی پهباد جاسوسی امریکا به فضای جمهوری اسلامی ایران در بندر عباس نشانه از خوی استکباری امریکاست که با قاطعیت تمام پاسخ این درندگی امریکا توسط سپاه داده شد.

صفری تصریح کرد: سرنگونی پهباد امریکا پیامی روشن وواضع برای همه است علی الخصوص استکبارو جهان غرب که ایران اسلامی آماده رویارویی با هرگونه تجاوز است.

امام جمعه اهرم با اشاره به اینکه مرزهای جمهوری اسلامی خط قرمز نظام است افزود: مرزهای ما خط قرمز ماست و پاسخ ما قاطع خواهد بود همانگونه که در این نقض فضای جمهوری اسلامی توسط پهباد امریکایی پاسخ ما قاطع بود.

کد خبر 4646963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =