سهمیه استخدامی که متقاضی ندارد/فوت۴۵ نفر در تصادفات خراسان جنوبی

بیرجند- مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی گفت: طی سه سال اخیر سهمیه پزشک برای استخدامی در پزشکی قانونی استان قرار داده شد اما متاسفانه هیچکس در این آزمون شرکت نکرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی جعفر زاده ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در حال حاضر در هفت شهرستان خراسان جنوبی پزشکان و همکاران پزشکی قانونی مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مهم مردم و شهروندان استان نبود پزشکی قانونی در برخی از شهرستان‌ها است، افزود: خوشبختانه در نیمه دوم سال جاری پزشکان تمام وقت در شهرستان فردوس مستقر خواهند شد.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی ادامه داد: کار در مجموعه پزشکی قانونی به عنوان عوامل فنی بسیار سخت و حساس است و قطعاً در مقایسه با کار پزشکان در طرح تحول سلامت دریافتی کمتری دارند به همین دلیل تمایل همکاری در پزشکی قانونی بسیار کم است.

وی با اشاره به اینکه پزشکان بومی استان و شهرستانی تمایل به همکاری نداشته اند، گفت: طی سه سال اخیر سهمیه استخدامی قرار داده شد اما متأسفانه هیچکس در این آزمون شرکت نکرده است.

جعفرزاده با بیان اینکه پزشکی قانونی یکی از محروم‌ترین دستگاه‌های اجرایی از نظر اعتبارات تخصیص یافته است، عنوان کرد: در سال گذشته پزشکی قانونی در حوزه شاخص‌های اختصاصی و عمومی جز دستگاه‌های برتر استان معرفی شده و خوشبختانه اعتماد قابل توجهی در دادگستری استان به این اداره کل وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۸ هزار و ۵۷۱ پرونده در حوزه معاینات بالینی تشکیل که در مقایسه با سال قبل ۱۰.۳ درصد افزایش داشته است، بیان کرد: همچنین چهار هزار و ۱۶۹ مورد حوادث ترافیکی داشته ایم که نسبت به سال قبل ۳۴ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی با بیان اینکه طی سال گذشته ۲۴۶ مورد متوفی ترافیکی در سطح استان داشته ایم، اظهار داشت: از مجموع متوفیان تعداد ۱۶۹ نفر مرد و ۷۷ نفر زن بوده اند.

وی با اشاره به اینکه طی سال گذشته در حوزه نزاع رشد ۹ درصدی را نسبت به سال ۹۶ داشته ایم، افزود: طی سال گذشته ۳۲ پرونده شکایت از پزشکان و کادر درمان مورد بررسی قرار گرفت که نسبت به سال قبل ۳۹ درصد افزایش داشته است.

جعفرزاده بیان کرد: طی دو ماهه نخست سال جاری سه هزار و ۲۹۷ مورد معاینات بالینی داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد رشد داشته ایم.

وی با بیان اینکه در دو ماهه نخست سال جاری در حوزه نزاع نیز ۱۰ درصد رشد داشته ایم، عنوان کرد: همچنین متوفیان ناشی از حوادث ترافیکی ۴۵ نفر بوده اند که در مقایسه با سال قبل ۱۳ نفر افزایش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۴۶۷ مورد معاینه جسد داشته ایم که ۳۰۲ مورد با معاینه ظاهری و بررسی پرونده بیمارستانی به نتیجه نهایی رسیده است، بیان کرد: ۱۶۵ مورد از متوفیان ارجاعی نیز نیاز به کالبدشکافی و آزمایشات داشته اند.

وی با تاکید بر اینکه مرگ به دنبال حوادث ترافیکی به هر شکل و با هر فاصله زمانی باید به پزشکی قانونی ارجاع شوند، اظهار داشت: متاسفانه در برخی موارد با پرونده‌هایی مواجه هستیم که جسد به پزشکی قانونی ارجاع نمی‌شود و پس از دفن خانواده به پزشکی قانونی جهت بیمه مراجعه می‌کنند که کار را بسیار سخت می‌کند.

کد خبر 4647537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =