آغاز خرید تضمینی کلزا از کشاورزان توسط شبکه تعاون روستایی قزوین

قزوین- رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین از آغاز خرید تضمینی کلزا از کشاورزان توسط شبکه تعاون روستایی استان خبر داد.

محمود محمودی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آغاز فصل برداشت کلزا در استان، اظهار کرد: تعدادی از مراکز خرید اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی، آماده خرید دانه کلزا به ازای هر کیلوگرم ۳۴ هزار و ۳۹۸ ریال با ۲ درصد ناخالصی و ۱۰ درصد رطوبت هستند.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین تصریح کرد: این سازمان توسط شرکتهای تعاونی روستایی پراکنده در سطح استان این مسئولیت را انجام می دهد.

این مسئول با بیان اینکه تاکنون ۲۰۰ تن کلزا ار کشاورزان خریداری شده است، گفت: خرید دانه‌های روغنی در هر مرکز خرید با تشکیل کارگروهی مرکب از عوامل تشخیص و ذیحساب شرکت و یک کارشناس خبره جهت انطباق محصول با معیارها و استانداردهای ابلاغی ممکن خواهد بود و خرید بدون حضور عامل تشخیص و تائید عوامل ذیحساب غیرقانونی است.

محمودی خاطرنشان کرد: به ازای هر درصد ناخالصی و رطوبت بیشتر، به همان نسبت از وزن دانه روغنی تحویلی کسر و بهای آن محاسبه و پرداخت می‌شود.

وی افزود: نظارت کامل بر روند خرید تضمینی دانه‌های روغنی وجود دارد و خرید هر نوع محصول، خارج از ضوابط و معیارهای تعیین شده مجاز نبوده و خلاف محسوب می‌شود.

خریداری ۸۰۰ تن گندم از کشاورزان در مراکز خرید شبکه تعاون روستایی استان

محمودی در ادامه با اشاره به اینکه در راستای تأمین رفاه حال کشاورزان، محصول گندم تولیدی استان به صورت تضمینی خریداری خواهد شد اظهار کرد: همزمان با آغاز برداشت این محصول از مزارع استان، طرح خرید تضمینی آغاز شده است.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین حمایت از کشاورزان و تقویت تولید داخلی را از اهداف دولت در زمینه خرید تضمینی گندم دانست و گفت: به منظور تحقق حمایت از کشاورزان گندم کار در سطح استان و برای استمرار چرخه تولید این محصول، اتحادیه‌ها و تشکل‌های تحت پوشش سازمان تعاون روستایی استان قزوین در حال خرید گندم از کشاورزان هستند.

این مسئول با اعلام اینکه تاکنون بالغ بر ۸۰۰ تن گندم از کشاورزان در مراکز خرید شبکه تعاون روستایی استان خریداری شده است، افزود: برای تعیین کیفیت گندم‌های عرضه شده توسط کشاورزان مولفه‌هایی مانند رطوبت، افت مفید و غیرمفید، سن‌زدگی و … در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: عملیات خرید گندم در قزوین مشتمل بر چرخه و زنجیره‌ای شامل دستگاه‌های اجرایی و نظارتی است تا محصول گندم در کیفی‌ترین شرایط خرید و ذخیره‌سازی شود.
 

کد خبر 4647548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =