اتاق بازرگانی قزوین در حل مشکلات واحدهای صنعتی پیشگام باشد

قزوین- استاندار قزوین گفت: اتاق بازرگانی با جمع آوری اطلاعات جامعی از وضعیت صنایع و موانع رونق تولید می تواند در حل مشکلات واحدها پیشگام بوده و نقش بیشتری در اقتصاد ایفا کند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی ظهر شنبه در پنجاه و سومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: امروز برای مقابله با شرایط تحریم باید
بتوانیم از همه امکانات استفاده کنیم و با رفع امور دست و پا گیر و روان سازی امور در مسیر تحقق شعار سال گام برداریم.

زاهدی بیان کرد: متأسفانه به نظر می رسد در سطح کشور شناخت لازم را از صنعت و تولید نداریم در حالی که اگر اطلاعات استان خود و سایر مناطق را داشته باشیم می توانیم برای تأمین نیازهای خود با سرعت بیشتری اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: در استان قزوین یک واحد نساجی قادر است قطعات مورد نیاز خود را طراحی و تولید کند و بسازد که شاید کمتر کسی این توانمندی را می شناسد و از این گونه موارد متعدد داریم که می تواند به کمک ما آمده و مشکلات را حل کند.

استاندار قزوین تصریح کرد: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی در حوزه اقتصادی می تواند در تأمین این اطلاعات کمک استان باشد و ما را در رفع موانع تولید یاری کند.

زاهدی گفت: وقتی از مشکل واحدهای تولیدی حرف می زنیم در وهله اول فقط نبود سرمایه در گردش به عنوان گره اصلی به ذهن خطور می‌کند در حالی که موانعی داریم که مالی نیست و می تواند با تعامل برطرف شود.

وی اظهار داشت: در حوزه صنعت به نوع آوری، تعامل چند سویه، رفع موانع اداری، کاهش بوروکراسی، تسریع در دادن تسهیلات نیازمندیم تا فعالیت کارآفرینان دچار مانع و خدشه نشود.

استاندار قزوین در خصوص جانشینی بانک‌ها در واحدهای تولیدی مشکل دار و بدهکار گفت: نباید اجازه دهیم این کار به راحتی اتفاق بیفتد و واحدی آماده و فعال به سادگی از چرخه تولید خارج شود به همین دلیل اتاق بازرگانی می تواند در این زمینه همراه تولیدکنندگان بوده و راهکار ارائه کند.

وی ارتباط بیشتر دولت و بخش خصوصی را در حل مشکلات ضروری دانست و یادآور شد: هر چقدر این تعامل بیشتر شود قادر خواهیم بود مشکلات را با سرعت بیشتری حل کنیم و در این زمینه شورای گفتگو ظرفیت ارزشمندی است که باید تقویت شود به همین دلیل ضمن تشکر از خدمات آقای غلامرضا کشاورز مشاور سابق، آقای مهدی بخشنده رئیس جدید اتاق بازرگانی قزوین را به عنوان مشاور خود در امور اقتصادی منصوب می‌کنم و امیدوارم با دادن مشورت های لازم کمک خوبی در حل مشکلات تولیدکنندگان باشند.

کد خبر 4647780

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =