شورای گفتگوی استان قزوین رتبه شایسته کشوری را کسب کرد

قزوین- رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: در ارزیابی کشوری، شورای گفتگوی استان قزوین با کسب ۸۱.۵ امتیاز از مجموع ۱۰۰ امتیاز با کسب عملکرد شایسته و در حد انتظار در گروه یک کشور قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، پنجاه و سومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ظهر شنبه در استانداری قزوین برگزار شد.

مهدی بخشنده در این جلسه گفت: سرنگونی پهباد جاسوسی آمریکا توسط نیروهای نظامی و ارزشی بیانگر اقتدار کشور است و این حرکت افتخار آمیز غرور ملی را تقویت می‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد: در سال گذشته با تشکیل ۲۷۰ جلسه شورای گفتگو در سراسر کشور تعداد ۱۸۳۵ مصوبه داشتیم که کمک مؤثری در رونق تولید بود.

بخشنده بیان کرد: از این تعداد ۶۰۲ مصوبه معادل ۳۳ درصد ملی و ۱۲۳۳ مصوبه معادل ۶۷ درصد استانی بود و خوشبختانه از میان ۳۱ شورای گفت و گوی استان‌های کشور، شورای استان قزوین از نظر
شاخص‌های بررسی شده در رده کسب امتیاز ۸۰ تا ۱۰۰ در گروه اول قرار گرفت که دارای عملکرد شایسته و در حد انتظار بود.

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین تصریح کرد: در این گروه استان‌های خراسان رضوی، تهران، آذربایجان شرقی، قزوین و اصفهان قرار گرفته اند که دارای عملکرد شایسته و در حد انتظار هستند.

بخشنده یادآورشد: شورای گفتگوی استان قزوین با کسب ۸۱.۵ امتیاز از مجموع ۱۰۰ امتیاز با تشکیل ۱۰ جلسه در رتبه چهارم است و می‌تواند جایگاه خود را ارتقا بخشد.

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین با ورود به ۵ دستور جلسه این نشست گفت: به دلیل محدودیت آزمایشگاه‌های مربوط به فرآورده‌های نفتی درخواست می‌شود جلسات بررسی آزمایشات مشتقات
نفتی بیشتر تشکیل شود زیرا در حال حاضر ۴۰۰ پرونده صادراتی داریم که نتایج کارگروه نرسیده است.

وی بیان کرد: اتحادیه صادرکنندگان و اتاق بازرگانی با یک بانک عامل جلساتی برگزار کرد و با توافق انجام شده داشتیم و منابع توسعه صادرات برای استان به ۵ برابر افزایش یافت و جایگاه استان
از درجه ۵ به دو ارتقا یافته است.

این فعال اقتصادی اضافه کرد: در استان ظرفیت خوبی در شرکت‌های دانش بنیان داریم که باید از آنها استفاده شود تا بتوانیم مشکلات را کاهش دهیم.

جانشینی بانک‌ها در واحدهای تولیدی مشکل ساز است

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین در ادامه تصریح کرد: در خصوص واحدهای مشکل دار که قادر به پرداخت بدهی خود نیستند و حکم جانشینی بانک‌ها صادر می‌شود شاهد بروز مشکلات بیشتری هستیم و معمولاً این واحدها از چرخه تولید خارج می‌شوند که این روند منطقی نیست.

وی بیان کرد: پیشنهاد می‌شود یک کمیته فنی قبل از اجرای جانشینی بانک‌ها در واحدهای تولیدی مشکل را بررسی کرده و تلاش شود این جانشینی توسط واحدهای تولیدی دیگر باشد.

بخشنده اظهارداشت: کمیسیون فنی می‌تواند بررسی حائز شرایط بودن بنگاه‌های تولیدی برای جانشینی بانک‌ها را با حضور نمایندگان استانداری، دادگستری، بانک‌ها، اتاق بازرگانی، صنعت، نهادهای
نظارتی و شرکت شهرک‌های صنعتی انجام دهد.

وی گفت: راه اندازی سامانه مکاتبات از کارهای خوبی است که باید همه جانبه باشد و در ارزیابی دستگاه‌های اجرایی لحاظ شود.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین با قرائت دستور دیگر جلسه اظهارداشت: درخواست تعلیق اجرای تبصره ۲ ماده واحد قانون مقررات تردد وسایل نقلیه خارجی در خصوص عوارض ۱۰ درصدی استفاده از ناوگان خارجی از دیگر مواردی است که به دلیل تحریم این قوانین موجب افزایش هزینه تولید در ورود مواد اولیه شده است.


وی بیان کرد: با این ماده قانونی کالای ایرانی در صورت وجود ناوگان ایرانی اگر با ناوگان غیر ایرانی وارد کشور شود مشمول پرداخت عوارض به میزان ۱۰ درصد مجموع کرایه حمل از سوی صاحب کالاست که هزینه را بالا برده که با توجه به شرایط موجود امکان حمل کالا با ناوگان داخلی نیست لذا تقاضا داریم این تبصره لغو شده یا تعلیق شود.

در این جلسه استاندار قزوین، مهدی بخشنده را به عنوان مشاور اقتصادی خود معرفی کرد.
 

کد خبر 4647836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =