بودجه ای برای بازسازی خرابی های سیل مازندران ابلاغ نشده است

نکا - معاون امور عمرانی استانداری مازندران گفت: تاکنون بودجه ای بابت بازسازی و خرابی های حاصل از سیل به استان ابلاغ نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی رازجویان عصر یکشنبه در دوازدهمین جلسه قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده مازندران که در سالن اجتماعات فرمانداری نکا برگزار شد، با اشاره به میزان خسارت شهرهای استان از سیل اخیر اظهار کرد: بنا به شرایط اقلیمی و جغرافیایی هزارجریب مناطق بالادست روستایی خسارت‌های بسیاری در حوزه مسکن، کشاورزی، راهسازی و غیره را شامل شدند که باید هر چه سریع‌تر به این امور رسیدگی شود.

وی افزود: میزان حجم خسارت‌های وارد شده به شهر و روستاهای مازندران به اندازه‌ای است که اعداد و ارقام گویای این میزان خسارت نیست چرا که در برخی از مناطق با خسارت‌های وسیعی روبرو هستیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه بودجه‌ای بابت بازسازی و خرابی‌های حاصل از سیل به استان ابلاغ نشده است تصریح کرد: متأسفانه تاکنون بودجه‌ای برای جبران خسارت‌ها و باسازی مناطق آسیب دیده حاصل از سیل اخیر مازندران ابلاغ نشده ودر آینده نیز نخواهد شد لذا از دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان خواسته شد از آورده‌های اعتباری برای بازسازی این امور آسیب دیده استفاده کنند.

راز جویان بر ثبت میزان خسارت‌های سیل اخیر در سامانه سجاد توسط دستگاه‌ها ی اجرایی و خدمات رسان تاکید و متذکر شد: اگر میزان برآورد خسارت طبق کدهای در اختیار قرار داده شد در سامانه سجاد ثبت نشود هیچ اعتباری برای بازسازی پرداخت نخواهد شد.

این مسئول در ادامه ضمن اظهار گله مندی از عملکرد برخی از دستگاه‌های اجرایی خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی از دستگاه‌های اجرایی از پروژه‌های بازسازی حین اجرا مطلع نیستند و دراین راستا ستاد بحران نیز بازدیدی دراین مورد ندارد لذا باید برای تسهیل در رفع مشکلات و امور مردمی دستگاه‌های اجرایی همتراز با ستاد بحران از پروژه‌های اجرایی و بازسازی بازدید به عمل آورند.

وی ارزش بازسازی را بیش از زمان جمع کردن بحران برشمرد وهمچنین اضافه کرد: دستگاه‌های خدمات رسان در مقابل مشکلات مردمی و شرایط بحرانی موظف هستند در کنار مردم برای رفع مشکلاتشان قدم بردارند لذا باید درزمان بحران، پس از بحران و بازسازی جهت جبران خسارت‌ها بیش از پیش پای کار و ثابت قدم باشیم.

معاون عمرانی استانداری مازندران ضمن تاکید بر مستند سازی مناطق باسازی شده خاطرنشان کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان موظف به ارائه تصاویر و مستندات در مناطق بازسازی شده هستند.

راز جویان در خصوص پل تخریبی در سوادکوه شمالی گفت: متأسفانه پل سوادکوه شمالی که در سیل اخیر تخریب شده بود به دنبال شروع اجرای عملیات بازسازی این پروژه هستیم تا بزودی این پروژه به سرانجام برسد.

کد خبر 4649025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =