پزشکان معتمد برای معاینه اولیه مشمولان به کار گرفته می‌شوند

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی از به کارگیری پزشکان نیروهای مسلح و پزشکان مورد اعتماد در معاینه اولیه مشمولان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار رحمان علیدوست در تشریح این خبر اظهار کرد: بر اساس ماده ۴۱ قانون خدمت وظیفه عمومی، کلیه مشمولان وظیفه باید قبل از اعزام به خدمت توسط یکی از پزشکان نیروهای مسلح یا پزشکان مورد اعتماد معاینه و سلامت جسمی و روانی آنان تأیید شود.

وی ادامه داد: در راستای بهینه سازی موضوع معاینه اولیه مشمولان خدمت سربازی، یک هزار و ۱۰۰ پزشک معتمد از بین پزشکان نیروهای مسلح و پزشکان مورد اعتماد در سطح کشور با سازمان وظیفه عمومی ناجا قرارداد همکاری دارند.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در خصوص انتخاب پزشکان نیروهای مسلح در معاینه اولیه مشمولان گفت: پزشکان نیروهای مسلح به لحاظ موقعیت شغلی خود به آئین نامه معافیت‌های پزشکی تسلط داشته و دسترسی وظیفه عمومی به این افراد بیشتر است بنابراین در اولویت هستند.

وی عنوان کرد: به منظور ارائه تسهیلات بیشتر به مشمولان، ارتباط دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) با پزشکان معاین اولیه در سراسر کشور به صورت الکترونیکی و سیستمی برقرار شده است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: مشمولان پس از تکمیل فرم خود اظهاری در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰)، به پزشک معاینی که به محل سکونت فرد نزدیک است معرفی و در صورت تأیید سلامت، مشمول برای اعزام به خدمت معرفی و همچنین در صورت عدم تأیید سلامت به شورای پزشکی معرفی می‌شود.

سردار علیدوست خاطرنشان کرد: در صورتی که مشمول به نظر پزشک معاین اولیه اعتراض داشته باشد، طبق برگ خود اظهاری، درخواست وی در شورای پزشکی وظیفه عمومی بررسی می‌شود.

کد خبر 4649251

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =