مزارع کشاورزی اسلامشهر با میزان کود و سموم بالا معدوم می شوند

اسلامشهر- فرماندار اسلامشهر گفت: مزارع کشاورزی اسلامشهر با میزان کود و سموم بالا معدوم می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود مرسلپور صبح دوشنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی اسلامشهر اظهار داشت: بخشداری ها و شهرداری ها با مدیریت بهداشت مکلف هستند با همکاری نیروی انتظامی دستفروشان و فروشندگان غیر مجاز در اسلامشهر را جمع آوری کنند.

مرسلپور گفت: آموزش اجباری اصناف به ویژه فست فودها و قصابی ها و رستوران ها و عرضه کننده مواد غذایی باید انجام شود چرا که هرچه قدر میزان آموزش این اصناف که با سلامت مردم در ارتباط هستند بیشتر باشد مردم از سلامت بیشتری بهره مند خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه برای رفع نیترات آب آماده هستیم که نهایت همکاری را با آبفا داشته باشیم افزود: با مسئولیت ابفا روستایی و بخشداری کارگروهی برای بررسی رفع نیترات در اسلامشهر تشکیل شود تا اعتبارات لازم برای خریداری دستگاه های رفع نیترات جذب شود.

فرماندار اسلامشهر بیان داشت: محیط زیست اسلامشهر نیز هرگونه پایش زیست محیطی که دارد به اداره ذیربط اعلام کند و صرفاً بنا بر تقاضای دستگاه نخواهیم کاری را به انجام برسانیم.

وی با اشاره به اینکه مسئولین باید نسبت به سلامت مواد غذایی مورد مصرف شهروندان مسئول باشند گفت: شبکه بهداشت با جهاد و نیرو انتظامی و بخشداری در مزارع نمونه بگیرند و هر مزرعه ای که بیش از حد کود و سموم دارند مشخص شوند تا با دادستانی مزرعه معدوم شود و شخم زده شود طبق قوانین مواد غذایی آشامیدنی این مزارع شخم زده می شوند.

مرسلپور بیان داشت: آسیب شناسی دلیل کاهش رعایت موازین بهداشتی در مراکز عرضه خام نیز باید صورت بگیرد و اداره مخابرات با همکاری شبکه بهداشت و جهاد کشاورزی و صنعت و معدن بر مبنای پیامک های آموزشی برای مردم اقدام کنند تا آموزش های بهداشتی لازم به مردم داده شود.

کد خبر 4649369

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =