۱۰۰ موقوفه استان سمنان آماده جذب سرمایه‌گذار است

سمنان - مدیرکل اوقاف استان سمنان با بیان اینکه سرمایه‌گذاری بر روی موقوفات به ارتقای آن‌ها منجر می‌شود، گفت: ۱۰۰ موقوفه در استان برای سرمایه‌گذاری شناسایی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عبدالله واحدی ظهر دوشنبه واحدی در جلسه کارگروه سرمایه‌گذاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان به میزبانی این اداره کل، ضمن بیان اینکه رویکرد این اداره کل در خصوص افزایش شاخص بهره‌وری موقوفات است، تاکید کرد: برای نیل به این مقصود ۱۰۰ موقوفه که موقعیت‌های سرمایه‌گذاری را دارند شناسایی شده اند.

وی با بیان اینکه غالب موقوفات در سطح استان سمنان دارای کاربری کشاورزی هستند، افزود: برای افزایش شاخص بهره‌وری در موقوفات مذکور، مطالعاتی طی سال‌های اخیر صورت گرفته است همچنین با توجه به اقلیم جغرافیایی و تنوع آب و هوایی استان، الگوی مناسب کشت در محل وقوع موقوفات بررسی و خروجی آنها حتی تعدادی طرح پیشنهادی نیز بوده است که می‌تواند مشارکت سرمایه گذاران به اجرای آن بینجامد.

حمایت از طرح‌های دانش بنیان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: دومین حوزه برای آمادگی جذب سرمایه گذار دامپروری است که در این راه نیز ارتقای زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های موجود در موقوفات برای پرورش دام و حتی طیور پیش‌بینی شده است.

واحدی با بیان اینکه رایزنی برای جذب سرمایه گذار پرورش ماهی‌های تزئینی و ایجاد واحد گلخانه‌ای در موقوفات با مشارکت بخش خصوص صورت گرفته است، بیان کرد: حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان در حوزه ارتقای موقوفات یکی از اولویت‌های اوقاف است.

وی افزود: با استفاده از فناوری‌های نوین و طرح‌های دانش‌بنیان می‌توان به افزایش بهره‌وری در موقوفات استان سمنان رسید و با افزایش درآمدهای موقوفات و با اجرای نیات این موقوفات، تعداد بیشتری از افراد در جامعه از برکات این موقوفات برخوردار شوند.

کد خبر 4649696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =