آگاهی‌بخشی باید از سنین نونهالی در مهدهای کودک آغاز شود

زنجان-معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: آگاهی‌بخشی باید از سنین نونهالی در مهدهای کودک آغاز شود و همه آحاد جامعه در بخش آگاهی‌بخشی مخاطب ما هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، خدابخش مرادی‌نافچی ظهر دوشنبه در نشست مشترک سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه مبارزه با اعتیاد و موادمخدر، با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در عصر حاضر می‌توانیم در این زمینه انجام دهیم، اجتماعی کردن اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای با موضوع مبارزه با موادمخدر است، افزود: اعتقاد راسخ به این مهم داریم که سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

وی ضمن قدردانی از سازمان‌های مردم‌نهادی که تا به امروز در عرصه موادمخدر تلاش‌های مجدانه‌ای به خرج داده‌اند تا این بلای خانمان‌سوز در جامعه کم‌تر و کم‌تر شود، ادامه داد: موادمخدر موضوعی نیست که فقط با فرد سر و کار داشته باشد، بلکه وقتی فردی به موادمخدر اعتیاد داشته باشد، این عمل می‌تواند خانواده و جامعه را نیز تحت‌الشعاع قرار دهد.

مرادی نافچی با یادآوری اینکه آنچه که باید به عنوان تبعات اعتیاد به موادمخدر یاد شود، هدف قرار دادن سرمایه انسانی و آینده یک جامعه است، تصریح کرد: بی‌شک، سرمایه انسانی یکی از ارزشمندترین سرمایه‌های یک جامعه به‌شمار می‌رود، از این رو گرفتار شدن نوجوانان و جوانان در دام اعتیاد به این معنی است که آینده یک جامعه به خطر افتاده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با تاکید بر اینکه موضوع مهمی چون پیشگیری از اعتیاد و درمان این آسیب اجتماعی یک وظیفه همگانی است، اظهار کرد: آگاهی‌بخشی باید از سنین نونهالی در مهدهای کودک آغاز شود و همه آحاد جامعه در بخش آگاهی‌بخشی مخاطب ما هستند.

مرادی‌نافچی گفت: ما نباید اجازه دهیم نیروی انسانی ما که می‌تواند در آینده مدیران کارآمد، دانشمند، علما و … این جامعه را بسازد، دچار این بلای خانمان‌سوز شود، به همین خاطر مقابله با این آسیب اجتماعی وظیفه همه دستگاه‌ها است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای دولت تدبیر و امید، اجتماعی کردن مبارزه با موادمخدر بوده و آمار کشفیات نیز حاکی از آن است که ۷۶ درصد کشفیات تریاک و ۶۸ درصد کشفیات مورفین در ایران اتفاق می‌افتد، بیان کرد: همه ما وظیفه داریم رسالت واقعی خود را در قبال مبارزه و مقابله با موادمخدر انجام دهیم، به همین خاطر باید در این زمینه به جامعه آگاهی‌بخشی لازم صورت گیرد.

مرادی نافچی با یادآوری اینکه خوشبختانه زنجان در زمینه موادمخدر جزو استان‌های پاک در کشور به‌شمار می‌رود، افزود: هیچ توسعه پایداری در جامعه اتفاق نخواهد افتاد، مگر اینکه با معضلاتی که این توسعه را با خطر مواجه می‌کند، مقابله کنیم و بی‌تردید یکی از این معضلات، اعتیاد به موادمخدر است که می‌تواند نیروی کارآمد و تأثیرگذار یک جامعه را به نیروی منفعل تبدیل کند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با بیان اینکه با وجود انجام اقدامات خوب توسط سمن‌ها در حوزه مقابله با موادمخدر، معتقدیم هنوز با نقطه مطلوب در این زمینه فاصله داریم، خاطرنشان کرد: تلاش داریم این استان را پایلوت پیشگیری از مصرف مواد مخدر و اعتیاد و طلاق کنیم.

کد خبر 4649818

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =