برنامه‌های فرهنگی و دینی از لحاظ کیفی و کمی ارتقا ء یابد

زنجان-رئیس شورای اسلامی استان زنجان گفت: برنامه‌های فرهنگی و دینی ازلحاظ کیفی و کمی ارتقا ء پیدا کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سجاد خدایی شامگاه دوشنبه به مناسبت روز تبلیغ و تشکیل تبلیغات اسلامی در دیدار با مدیرکل تبلیغات اسلامی در محل اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، گفت: شورای اسلامی استان در خدمت سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به توسعه فرهنگ دینی در جامعه، اظهار کرد: همراهی و هم‌سویی عامل مهم و اساسی در تحقق اهداف و برنامه‌ها است و باید این روند در حوزه فرهنگی، به‌خصوص فرهنگ دینی مورد توجه جدی قرار گیرد.

خدایی با تاکید بر اینکه باید جامعه به سمت و سوی سبک زندگی اسلامی حرکت کند، افزود: تا مادامی که همراهی و هم‌افزایی در برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و دینی در شهر وجود نداشته باشد، نتیجه و خروجی مناسب حاصل نخواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان گفت: اگر همراهی و انسجام در اجرای برنامه‌های فرهنگی و دینی صورت گیرد محتوای برنامه‌ها غنی و تأثیرگذار خواهد شد و نتایج به دست آمده تأثیرگذاری خوبی خواهد داشت.

خدایی افزود: برنامه‌های فرهنگی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری زنجان باید با سایر دستگاه‌های فرهنگی هماهنگ باشد تا خروجی مناسب و تأثیرگذاری در جامعه داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان با بیان اینکه باید به سمت و سوی سبک زندگی اسلامی برویم و تا زمانی که فاصله‌ها وجود داشته و هم‌افزایی نداشته باشیم برنامه‌ها به خوبی محقق نمی‌شود، گفت: باید منسجم جلو رفته و محتوای برنامه‌ها را غنی‌تر به اجرا بگذاریم؛ چرا که با اجرای صحیح و کارشناسی برنامه‌ها اهداف محقق می‌شود.

وی ابراز کرد: تبلیغات جزو مباحث دینی و آموزه‌های دینی است و خداوند به رسول اکرم (ص) تکلیفی دادند که اطلاع‌رسانی کنند.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان گفت: اطلاع‌رسانی از واجبات است. در این برهه تاریخی هدف‌گذاری دشمنان نظام و انقلاب، بحث فاصله انداختن و بی‌میلی نسل جوان است، به همین خاطر می‌طلبد که برنامه‌ها از لحاظ کیفی و کمی ارتقا پیدا کند.

خدایی با اشاره به اینکه در مناطق دورافتاده و محروم، مبلغان در بحث اعتلای فرهنگ دینی تلاش می‌کنند، افزود: زحمات مبلغان ارزشمند و قابل‌تقدیر است.

وی با بیان اینکه توجه به محتوا در مباحث دینی و منبرها و مداحی‌ها باید به جد مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: باید محتوا را غنی‌تر کنیم و اگر این مهم محقق شود، خروجی مثبتی خواهیم داشت.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان، بر نظارت بر فعالیت مادحین و هیئت‌های مذهبی تأکید کرد و گفت: باید هیئت‌ها و مادحین کد داشته باشند تا خروجی کار خوب بوده و اثرگذاری لازم را داشته باشد.

خدایی با بیان اینکه مبارزه با فقر و کاهش آسیب‌های اجتماعی از رویکردهای مهم و اساسی است، یادآور شد: فقر بزهکاری‌ها و مفاسد را به دنبال دارد، در همین راستا برای رفع چالش‌های ناشی از فقر و محرومیت، اقدامات زیادی در شورای شهر صورت گرفته است.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان با اشاره به اجرای برنامه‌ها در زمینه ماده ۱۱ و ۱۶ مشاغل خانگی، اظهار کرد: خوداشتغالی بانوان سرپرست خانوار ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان ابراز کرد: بحث آسیب‌شناسی و آسیب‌ها در فضای مجازی در مدارس کار شده و تاکنون نتایج خوبی داشته است.

خدای با تاکید بر اینکه اثرگذاری برنامه‌ها و اقدامات، نیازمند وجود هم‌افزایی و پرهیز از موازی‌کاری است، گفت: باید با هدفمندی بیشتر برنامه‌ها را جلو ببریم، این در حالی است که معتقدیم با منابع محدود نیز می‌توان بهره‌وری بیشتری داشت.

در این دیدار، عضو شورای اسلامی شهر خرم‌دره نیز قول اختصاص زمین برای احداث ساختمان اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم‌دره را داد.

صالحی‌نژاد با بیان اینکه ساختمان فعلی تبلیغات اسلامی شهرستان خرم‌دره، جواب‌گوی مراجعات نیست، افزود: این ساختمان به هیچ وجه شرایط خوبی برای استقرار مجموعه تبلیغات اسلامی ندارد و نیازمند فضای بهتر برای اسقرار تبلیغات اسلامی در این شهرستان هستیم.

عضو شورای اسلامی شهر خرم‌دره با اشاره به استقرار ۹۰۰۰ نفر از جمعیت شهر خرم‌دره در حاشیه این شهر، افزود: این قسمت از شهر خرم‌دره با توجه به نیازهای فرهنگی که دارد، نیازمند توجه ویژه مجموعه تبلیغات اسلامی است.

کد خبر 4650101

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =