ایجاد ۹ هزار فرصت شغلی با اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی در کرمان

کرمان - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: با اجرای ۲۶۷ پروژه اقتصاد مقاومتی استان کرمان ۹ هزار فرصت شغلی ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر رودری عصر دوشنبه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان با اشاره به اینکه ۲۶۲ پروژه در کمیته‌های ذیل این ستاد بررسی شده است، اظهار کرد: در میان پروژه‌های اقتصاد مقاومتی ۲۲ پروژه جدید است، ۱۷ پروژه حذف و ۱۷ پروژه هم اصلاح شد که در نهایت ۲۶۷ پروژه مورد تأیید قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه برای اتمام این پروژه‌ها بالغ بر ۱۸ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که که ۹۱ درصد آن مربوط به بخش صنعت و معدن، ۳ درصد خدمات و ۵ درصد آن به بخش کشاورزی اختصاص پیدا کرده است، اظهار داشت: از تعداد ۲۶۷ پروژه اقتصاد مقاومتی ۹۲ پروژه مربوط به حوزه صنعت، ۱۰۷ پروژه مربوط به خدمات و ۶۷ پروژه در حوزه کشاورزی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان این مطلب که پیش بینی شده است که با اتمام این پروژه‌ها بالغ بر ۹ هزار شغل ایجاد شود، تصریح کرد: شش هزار شغل ایجاد شده در پروژه‌های اقتصاد مقاومتی مربوط به بخش صنعت است که ۷۵ درصد اشتغالزایی را به خود اختصاص داده است. همچنین سهم حوزه خدمات در این اشتغالزایی ۲۰ درصد است و کمترین آن با ۵ درصد مربوط به بخش کشاورزی است.

وی گفت: ۱۱ برنامه را تحت عنوان برنامه‌های اشتغالزایی داریم که مسئولیت آن به عهده اداره کار بوده که در این بخش کارهای خوبی دیده شده است.

وی عنوان داشت: در بحث توسعه پایدار روستایی بخش عمده کار انجام شده و در موضوع ساختار اداری جلساتی نیز گذاشته شده است که ما اولویت را بر اجرای پنجره واحد و بهبود وضعیت کسب و کار گذاشته‌ایم.

رودری با بیان این مطلب که در خصوص موضوع رونق تولید جلسات گذاشته شده است، ادامه داد: موضوع سازگاری با کم آبی نیز در حال انجام و آماده ارائه است. همچنین «طرح نجات» هنوز نهایی نشده است از طرف دیگر طرح «اطلاع رسانی» مربوط به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است که هنوز تکمیل نشده است.

وی با اشاره به اینکه از ۱۱ برنامه اشتغالزایی پنج برنامه آماده شده است مابقی باید نیز ارائه بشود و تا یک ماه آینده در این زمینه تصمیم نهایی گرفته شود، تصریح کرد: در پروژه‌های شهرستانی قرار بر این شده است که پروژه‌های اثرگذار شهرستانی مشخص شوند که در این میان ۱۲ پروژه شهرستان‌ها شناسایی شده است.

کد خبر 4650126

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =