مطالبه‌گری مردم از مهمترین نکات بیانیه گام دوم انقلاب است

سقز - مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: توجه به مطالبات و مطالبه‌گری مردم از بندهای مهم و مورد تاکید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است و باید براساس آن برنامه‌ریزی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مختار کرمی پیش از ظهر سه شنبه در جمع مرزداران و نیروهای ارتش شهرستان سقز با بیان اینکه همه ما وظیفه داریم بیانیه گام دوم انقلاب را برای مردم و جوانان تبیین کنیم، اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب با دقت نظر خاصی تهیه شده و مقام معظم رهبری فرموده اند برای تهیه این بیانیه ۲۰ روز وقت گذاشته اند و از اساتید و فرهیختگان مشورت گرفته اند تا تدوین شده است.

وی افزود: مقام معظم رهبری از نخبگان جامعه، روحانیون، اساتید و فرهیختگان انتظار دارند بیانیه را برای مردم تبیین کنند و جوانان نیز باید گوش فرا دهند و تبعیت کنند از فرامین رهبری و بیانیه را سرلوحه کار خود قرار دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان ادامه داد: جامعیت بیانیه از خصوصیات بارز این بیانیه است و مقام معظم رهبری به مشکلات، سوء تدبیرها، خطاهای گذشته، ظرفیت‌ها و امکانات، تجهیزات و پتانسیل‌هایی که وجود داشته و یا در آینده وجود خواهد داشت اشاره فرموده اند و این مهم برای همه ما حائز اهمیت است.

حجت الاسلام کرمی با اشاره به اینکه در گذشته سوء مدیریت‌هایی وجود داشته است، یادآور شد: علیرغم اینها باید به گذشته افتخار کنیم چرا که اقدامات ارزشمندی در گذشته انجام شده است.

وی نگاه به آینده را از دیگر موارد مورد اشاره در بیانیه عنوان کرد و بیان کرد: نباید فراموش کنیم که کجا بوده‌ایم و به کجا خواهیم رسید و باید به قله برسیم و نیاز است در این راه امید داشته باشیم چون راه زیادی را با مرارت و مشقت پشت سر گذاشته‌ایم بنابراین دستیابی به اهداف دور از انتظار نیست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان همه آحاد مردم و مسئولان را مخاطبان بیانیه عنوان کرد و گفت: بیشترین مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب جوانان هستند چرا که نیمی از جمعیت کشور را جوانان تشکیل می‌دهند و ۲۶ میلیون نفر جوان ۱۵ تا ۴۰ سال در کشور داریم و ۱۴ میلیون جوان نیز تحصیلات عالیه دارند.

حجت الاسلام کرمی اظهار داشت: مدیرانی هستند که ول کن میز و صندلی نیستند و اجازه نمی‌دهند جوانان را وارد این عرصه کنند در حالیکه جوانان متخصص با تحصیلات عالی و مدیریت خوب در جامعه وجود دارند و می‌توان از ظرفیت آنها استفاده برد.

وی افزود: مقام معظم رهبری همچنین در بیانیه گام دوم انقلاب بر شعارهای انقلابی تاکید داشته‌اند و بیان کرده‌اند شعارهایی که داده شده باید ادامه‌دار باشد چون کهنه شدنی نیستند و برخی این شعارها جهانی شده‌اند و نباید خجالت بکشیم از اینکه این شعارها را داده‌ایم که یکی از این شعارها «ایستادگی در مقابل کفر و استکبار است» و ملت مسلمان باید در برابر چنین تفکری ایستادگی کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان ادامه داد: مهمترین ضمانت اجرایی بیانیه اعتقاد است و باید به ولایت امر اعتقاد داشته باشیم تا بتوانیم بیانیه را به خوبی تبیین کنیم.

حجت الاسلام کرمی اعتماد را مهمترین سرمایه مردم در مشارکت اجتماعی و فعالیت‌های فرهنگی دانست و یادآور شد: مسئولان نباید اجازه دهند که اعتماد مردم نسبت به آنها از بین برود.

وی خطاب به مرزداران حاضر در جمع بیان کرد: مخاطب قرار دادن جوانان مومن انقلابی همچون شما از موارد مهمی است که در بیانیه گام دوم انقلاب عنوان شده و مقام معظم رهبری به جوانان امید بسته‌اند و مسئولان نیز باید فرصت را برای جوانان فراهم کنند و کار را به آنها واگذار کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: مرزداران خصوصیات بارزی دارند که وظیفه مندیم مرزداران و کسانی که از سرزمین و ناموس خود دفاع می‌کنند را دعاگو باشیم چرا که ایثاگرانه و فداکارانه مشغول خدمت به سرزمین هستند.

حجت الاسلام کرمی با اشاره به اینکه پیامبر گرامی فرموده‌اند، «یک روز نگهبانی و مرزبانی در راه خدا از هزار شبانه‌روز عبادت برتر است»، اظهار داشت: این توفیق بزرگی است که شامل شما مرزداران فداکار شده است.

کد خبر 4650559

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =