تصویب کلیات گزارش تفریغ شهرداری در ابهام

اعضای شورای شهر تهران پس از قرائت گزارش تفریغ سال ۹۶ شهرداری تهران به دلیل ابهامات موجود، نسبت به کلیات آن رأی ندادند.

به گزارش خبرنگار مهر، گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران توسط حسابرس شورا قرائت شد.

در ابتدا محسن هاشمی و مجید فراهانی توضیحاتی درباره روند تهیه گزارش و نظر کمیسیون برنامه و بودجه نسبت به این گزارش ارائه کردند.

مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به تصویب الزامات چگونگی تهیه گزارش تفریغ بودجه شهرداری تهران بر اساس عملکرد مقداری در کنار عملکرد مالی گفت: در این گزارش، این عملکرد نیامده بود و این سؤال مطرح است که آیا تهیه عملکرد مقداری به عنوان یک شاخص در گزارش تفریغ، مورد ملاک قرار گیرد یا خیر؟ لطفاً شهرداری نسبت به این سؤال پاسخ دهد.

محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه باید نظرات اعضای شورای شهر نسبت به کلیات گزارش تفریغ سال ۹۶ ارائه شود، افزود: باید درباره این گزارش بحث و تعیین تکلیف شود که چه مقدار از نحوه هزینه‌کرد مالی شهرداری در این سال مطابق با برنامه بودجه بوده است.

الویری درباره این اظهارنظر گفت: آنچه وجود دارد، این است که گزارش تهیه شده است و ما بر اساس این گزارش، پیشنهاداتی را به شهرداری تهران برای نحوه هزینه‌کرد مالی ارائه خواهیم کرد تا مورد توجه قرار گیرد.

مجید فراهانی دیگر عضو کمیسیون برنامه و بودجه نیز با بیان اینکه گزارش کمیسیون برنامه و بودجه درباره گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران، مبنی بر مشروط بودن این گزارش است، گفت: به همین دلیل تکالیفی برای شهرداری و حتی برای شورای شهر تعیین شده است. ما باید بر روی تکالیف و بندهای جدیدی که بر اساس گزارش تفریغ تهیه شده است، پیشنهاد ارائه دهیم.

محمود میرلوحی دیگر عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اعلام کرد: کمیسیون تخصصی این گزارش را به شرط قبول تکالیفی که برای شهرداری تهیه شده، پذیرفته است. اینکه تصور کنیم این گزارش غلط است و دیگر تمام شده، اشتباه است. گزارش‌های حسابرس در صورتی که قانع‌کننده نباشد، حتماً مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بهاره آروین دیگر عضو کمیسیون برنامه و بودجه نیز گفت: گزارش‌های حسابرس به نوعی راستی‌آزمایی نحوه هزینه‌کرد مالی شهرداری تهران است. اصل بر تائید کلیات گزارش است اما اینکه درآمد و هزینه به چه صورت بوده است و آیا تخلف یا شفافیتی وجود دارد یا خیر، مواردی است که باید درباره آن بررسی شود.

افشین حبیب‌زاده عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه گزارش تهیه شده به دو صورت قابل بررسی است، اظهار داشت: اعضای شورای شهر می‌توانند اظهارات خود را نسبت به این گزارش و ابهامات آن مطرح کنند و این‌گونه نیست که اگر حسابرس اظهارنظر کند، ما موظف به پذیرش آن هستیم. قطعاً شورای شهر مواردی را نسبت به گزارش ارائه شده درباره عملکرد شهرداری خواهد داشت و شهرداری نیز موظف است به مواردی که شورا آن را تعیین کرده، پاسخ دهد.

در پایان امینی نایب رئیس شورای شهر تهران که ریاست جلسه را بر عهده داشت، گفت: در جلسه آتی نظر کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر درباره گزارش تفریغ سال ۹۶ شهرداری تهران ارائه خواهد شد و اعضا می‌توانند نسبت به این گزارش، اظهارنظر و در نهایت تصمیم‌گیری کنند.

کد خبر 4650658

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =