شرکت‌های تعاونی ویژه دانشجویان در بوشهر تشکیل می‌شود

بوشهر - مدیر تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: شرکت‌های تعاونی ویژه دانشجویان در بوشهر تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید پرویزی ظهر سه‌شنبه در آئین افتتاح کرسی مشاوره، تعاون و کارآفرینی دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر اظهار داشت: تاسیس تعاونی‌های دانشجویی برای اشتغال دانشجویان و دانش آموختگان در دستور کار است.

وی اضافه کرد: دانشجویان می‌توانند در زمان تحصیل یا پس از فارغ التحصیلی، تعاونی دانشجویی تشکیل بدهند و یا با راه‌اندازی تعاونی‌های دانش بنیان، فعالیتهای تولیدی و صنعتی داشته باشند و از این طریق جذب بازار کار شوند.

پرویزی در خصوص مزیت های شرکت های تعاونی برای دانشجویان گفت: آشنایی دانشجویان با کار گروهی و ارائه نوعی الگوی تشریک مساعی و خودیاری برای آنان، کمک به توان اقتصادی دانشجویان و توانمندسازی تدریجی آنان، کمک به دانشگاه برای اداره بهتر امور جاری دانشگاه از مزیت های این شرکت‌ها است.

وی افزود: با توجه به نقش اشتغالزایی تعاونی ها بویژه برای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی، هم اکنون نوع جدیدی از تعاونی دانشگاهی با عنوان تعاونی‌های دانش بنیان دانش آموختگان طراحی و در حال اجرا است.

پرویزی افزود: تعاونی‌های دانش بنیان به تعاونی هایی اطلاق می‌شود که به منظور متشکل کردن گروه های دانشجویی با هدف توانمند سازی، کارآفرینی و اشتغالزایی دانشجویان در دانشگاه ها شکل می گیرند و فعالیت آنها بعد از فارغ التحصیل شدن اعضا نیز تداوم می یابد.

کرسی مشاوره، تعاون و کارآفرینی دانشگاه پیام نور مکز بوشهر با مشارکت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر افتتاح شده است.

کد خبر 4650737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =