کرسی تعاون و کارآفرینی در بوشهر افتتاح شد

بوشهر - کرسی مشاوره، تعاون و کارآفرینی به منظور توسعه فرهنگ کسب وکار تعاونی و ایجاد تعاونی‌های نوپا و دانشجویی در دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر ظهر سه‌شنبه در آئین افتتاح کرسی مشاوره، تعاون و کارآفرینی اظهار داشت: توسعه فعالیت‌های مرتبط با اشتغال برای دانشجویان را در دستور کار داریم.

محمد رضا بحرانی تعاونی را یکی از راه‌های گسترش اشتغال و دست یافتن به اشتغال پایدار عنوان کرد و افزود: با توسعه تعاونی‌ها می‌توان آثار فقر و بیکاری در جامعه را کاهش داد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر اضافه کرد: رفع معضل بیکاری به عنوان یکی از نیازهای جدی کشور مستلزم تقویت و توسعه بنگاه‌های تعاونی و خلق فرصتهای شغلی در این بخش از اقتصاد است.

وی سرمایه اصلی بخش تعاون را تجمیع سرمایه‌های خرد دانشجویان و فارغ التحصیلان دانست و افزود: مردم با سرمایه‌های اندک امکان انجام کار مفید را ندارند بنابراین می‌توانند سرمایه خود را در کنار دیگر سرمایه‌های خرد دانشجویان در قالب تعاونی‌ها تجمیع کنند تا به این طریق هم فرصت‌های اشتغال را نصیب خود کنند و هم توان درآمدزایی خود را افزایش دهند.

کرسی مشاوره، تعاون و کارآفرینی دانشگاه پیام نور مکز بوشهر با مشارکت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر افتتاح شده است.

کد خبر 4650742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =