پیشنهاد تبدیل خانه استاد امیرخانی به خانه خوشنویسی

اعضای انجمن خوشنویسان ایران پیشنهاد کردند خانه استاد غلامحسین امیرخانی، تبدیل به خانه خوشنویسی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، برخی از اعضای هیئت مدیره انجمن خوشنویسان ایران با رئیس شورای شهر تهران و محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران دیدار کردند.

محمد جواد حق شناس در ابتدا این نشست گفت: از جمله اقداماتی که در چند هفته گذشته دنبال می شود، برگزاری نشست های کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با اعضای هیات مدیره خانه هنرمندان است. قطعاً در مدیریت شهری بهره مندی از ظرفیت نهادهای مدنی تخصصی یکی از ضرورت هاست که به دنبال آن هستیم.

استاد صدوق‌آبادی از اعضای هیئت مدیره انجمن خوشنویسان ایران با تشکر از نامگذاری معبری به نام «استاد امیرخانی» گفت: طی نامه‌ای مراتب تشکر خود را از شورای شهر اعلام کرده بودیم و اعلام آمادگی کرده بودیم که در حد توان انجمن، به مدیریت شهری کمک کنیم. استاد علیخانی سال‌های زیادی از عمرشان را صرف هنر اصیل ایرانی کرده‌اند و تغییر نام خیابان «کوکب» به نام ایشان، حرکت شایسته‌ای بود که انجام شد.

وی در ادامه با بیان اینکه انجمن خوشنویسان یکی از قدیمی‌ترین انجمن‌های ایران است که حدود ۳۲۰ شعبه در داخل کشور و ۱۷ شعبه در خارج از کشور دارد، افزود: ایران را به ادبیات، خط و فرش می‌شناسند و هنر خوشنویسی، خاستگاه و جایگاهش ایران بوده است.

استاد صدوق‌آبادی تأکید کرد: هیچ نقطه تاریکی در هنر خوشنویسی وجود ندارد و این هنر، یک هنر بدون حاشیه در طول تاریخ بوده که همیشه هنری امیدبخش با بار معنایی بالا در جامعه بوده است.

وی پیشنهاد کرد: خانه استاد امیرخانی به موزه خوشنویسی تبدیل شود.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نیز در این دیدار با اشاره به خاطرات دوران مدرسه خود گفت: در مدرسه علوی، به خوشنویسی اهمیت ویژه‌ای می‌دادند و سختگیری‌هایی که انجام می‌شد، باعث شد آن دوره خط دانش‌آموزان، خط خوشی باشد.

وی ادامه داد: کسانی که خوش‌خط هستند، اعتماد به نفس بیشتری برای عرضه تفکرات خود به صورت مکتوب را دارند اما در حال حاضر به دلیل استفاده از کامپیوتر و ابزارهای دیگر، این هنر در حال فراموشی است و ما در مدیریت شهری آمادگی داریم کمک‌های لازم را برای حفظ این هنر در میان دانش‌آموزان انجام دهیم.

یکی دیگر از اعضای انجمن خوشنویسان با اشاره به ساختمان کنونی انجمن که مهلت استفاده آن به اتمام رسیده، درخواست کرد: مدیریت شهری در حفظ این ساختمان برای انجمن، همکاری لازم را به عمل آورد.

هاشمی نیز در این رابطه قول پیگیری داد.

کد خبر 4650864

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =