نگرانی گازرسانی به روستاها با وجود تحریم ها نیستیم

سوادکوه - مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: به رغم تحریم ها نگران گازرسانی نیستیم و تا سه سال آینده تمام روستاهای کشور گازرسانی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن منتظر تربتی شامگاه سه شنبه در مراسم افتتاح گازرسانی به شهر آلاشت، با بیان اینکه ۸۰ درصد توسعه گازرسانی در دوره وزارت آقای زنگنه بوده است، افزود: اگر کار ملی برای مردم باشد، آنها همیشه سپاس‌گزار خواهند بود و این امر هوشیاری دولت را در این زمینه نشان می‌دهد.

معاون وزیر نفت با اشاره به سختی‌های امر گازرسانی، طی هزاران کیلومتر و رسیدن به ارتفاع ۳ هزار متری، دو خواسته این مجموعه را رعایت نکات ایمنی و به اندازه مصرف کردن عنوان کرد و افزود: با حساب دو دو تا چهارتا، شاید گازرسانی به مناطقی با این ارتفاع توجیه اقتصادی نداشته باشد اما در دید ما نه حساب دو دو تا چهارتا بلکه تأمین رفاه و آسایش مردم مد نظر است و جمهوری اسلامی و دولت، رفاه مردم را با هیچ چیزی معاوضه نمی‌کند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، با بیان اینکه افتتاح گازرسانی پایان ماجرا نیست، آن را سرآغازی برای ایجاد توسعه و بکار گرفتن صنایع وابسته به گاز در این این مناطق برای ایجاد اشتغال دانست و ابراز امیدواری کرد تا گاز علاوه بر ایجاد گرما، محور توسعه اقتصادی مردم نیز شود.

وی با بیان اینکه شهرهای سبز شهرهایی هستند که میزان مشترکان گاز آن به ۹۸ درصد شهروندان رسیده باشند، از شکل‌گیری استان‌های سبز در این راستا خبر داد و افزود: امروز علی‌رغم تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی، موضوع گازرسانی به خاطر رفاه مردم تعطیل نشده است و قول داده‌ایم که هر سال سه هزار روستا گازرسانی شود و با این وصف، استان‌های سبز کشور را به زودی اعلام خواهیم کرد.

تربتی با بیان اینکه ایران اولین کشوری است که در این وسعت و در نقاط دوردست آن گازرسانی انجام شده است و ۹۵ درصد مردم از نعمت گاز برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: این درحالی است که حتی روسیه که یکی از بزرگ‌ترین منابع گازی دنیا را در اختیار دارد، در این وسعت گازرسانی نکرده است.

وی با اعلام اینکه تا سه سال آینده تقریباً تمام روستاها به شبکه گاز متصل خواهند شد، گفت: با تمام این تحریم‌ها نه مردم و نه دولت، نگران نیستند و این امر بیانگر صلابت آنها است؛ چرا که مردم دولت خود را دوست دارند و از آن دفاع خواهند کرد.

کد خبر 4651116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =