احداث سد «شصت کلاته» مشکل آب شرب گرگان را حل می کند

گرگان- فرماندار گرگان گفت: سد شصت کلاته مشکل آب شرب گرگان را حل می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه طلاع رسانی فرمانداری گرگان محمد حمیدی در جلسه پدافند غیرعامل به موضوع مهم پیشگیری و مدیریت بحران قبل از هرگونه حادثه اشاره و اظهار کرد: با برنامه ریزی، همفکری و آگاه سازی جامعه می توانیم قبل از هرگونه حادثه از اتفاقات ناگوار پیشگیری کنیم.

وی افزود: عمل کردن به پدافند غیر عامل می تواند نتیجه خوبی در آینده داشته باشد چراکه در سیل اخیر گلستان قادر بودیم با توجه بیشتر به پدافند غیرعامل تا حد زیادی از بروز حوادث ناگواری که امروز شاهد آن هستیم جلوگیری یا خسارت آن را به حداقل برسانیم.

حمیدی در ادامه این جلسه به موضوع آب شرب شهر گرگان اشاره کرد و گفت: با توجه به کاهش چشمگیر آب های زیرزمینی و تامین بخش اعظمی از آب شرب گرگان طی سال های اخیر از این چاه ها، این منابع رو به کاهش بوده و نیاز است از آب های سطحی استفاده کنیم و شروع آن هم به بهره برداری رساندن سد شصت کلاته است که باید در دستور کار اجرا قرار گیرد.

وی گفت: استفاده درست از منابع انرژی از جمله آب و برق باید مورد توجه همه مردم شهرستان قرار گیرد تا در زمان های مختلف در شبانه روز شاهد قطعی در این موارد نباشیم.

حمیدی در ادامه به موضوع حفاظت از مخازن و منابع تأمین آب اشاره کرد و گفت: محافظت های لازم از مخازن باید مد نظر اداره آب قرار گیرد و موارد پدافند غیرعامل باید لحاظ شود.

وی به موضوع رزمایش پدافند غیر عامل در شهرستان گرگان اشاره کرد و گفت: این رزمایش در شهرستان بسیار تأثیرگذار خواهد بود و نیاز است اداره کل پدافند غیر عامل هم تمهیدات لازم را جهت اجرای این رزمایش مد نظر قرار دهند تا بتوانیم ارزیابی خوبی از اماکن در زمینه پدافند غیر عامل داشته باشیم.

فرماندار گرگان همچنین اظهار کرد: با توجه به مطالعات صورت گرفته در خصوص مکان های مهم و پناهگاه ها در جهت پدافند غیر عامل که از طریق پایان نامه ها انجام شده نیاز است با محوریت شهرداری گرگان جمع بندی و یک نسخه اجرایی برای بحث مدیریت بحران شهر به ویژه در رخدادهای طبیعی در نقل و انتقال در این پناهگاه ها و توزیع خدمات مورد استفاده قرار گیرد.

کد خبر 4651160

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =