تمامی دولت ها را برای مبارزه با مواد مخدر فرا میخوانم

دبیرکل سازمان ملل در پیامی تمامی دولت ها را برای مبارزه با مواد مخدر و آثار سوءآن فراخواند.

به گزارش خبرنگار مهر، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در بیانیه ای که به مناسب روز بین المللی مبارزه با سوء مصرف و قاچاق مواد مخدر در نشست خبری الکساندر فودولف نماینده دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد خوانده شد.

متن این پیام به شرح ذیل است:

«مشکل جهانی مواد مخدر یکی از چالش برانگیزترین مسایلی است که با آن روبرو هستیم. تاثیرات گسترده ای بر سلامتی و رفاه افراد، خانواده ها و جوامع، همچنین بر امنیت و توسعه پایدار ملت ها دارد.

بنابراین با توجه به ضروری بودن وفاداری به تعهد بنیادین جهانی در زمینه پیشگیری و حل چالش های مواد مخدر با تمامی پیچیدگی آن، در آزمان های توسعه پایدار آمده: کسی نادیده انگاشته نشود.

اولویت های ملی ممکن است متفاوت باشند، اما جامعه بین المللی ضمن تلاش برای پیشرفت و کرامت افراد، هدف مشترکی برای حفظ امنیت و رفاه همه آنان دارد.

اینجانب از موضوع این روز بین المللی مبارزه با سوء مصرف و قاچاق مواد مخدر یعنی «سلامت همگام با عدالت، عدالت همگام با سلامت» با تاکید بر اهمیت رویکرد همه جانبه شامل سلامتی، حقوق بشر، عدالت کیفری و نهادهای عدالت اجتماعی استقبال می کنم.

دو دهه پیش، هنگامی که نخست وزیر پرتغال بودم، این واکنش جامع در هدایت سیاستگذاری مواد مخدر به وسیله دولت اینجانب آغاز شد.

اوایل امسال، در کمیسیون مواد مخدر، کشورهای عضو متعهد شدند «برای حقوق و واکنش های سلامت محور به مواد مخدر با هم کار کنند تا مردم بتوانند در سلامتی، احترام و آرامش، و امنیت و بهروزی زندگی کنند».

تمامی دولت ها را فرا می خوانم به این پیمان پایبند بمانند. این یعنی سرکوب قاچاقچیان مواد مخدر و کسانی که از تیره بختی انسان سود می برند، از جمله از راه تقویت همکاری های بین المللی و تبادل اطلاعات در تمامی زنجیره عرضه مواد مخدر. همچنین یعنی پیشگیری مبتنی بر حقوق بشر، جنسیت و حساس نسبت به سن و خدمات درمان و بازپروری برای مصرف مواد مخدر و اچ آی وی که بدون انگ زنی و تبعیض ارائه شده است. همچنین یعنی رویکردهای نیروی انتظامی که مردم را در برابر خشونت و استثمار کیفری محافظت نماید. خانواده ها، مدارس و جوامع به ویژه در حمایت از جوانانی نقش حساس ایفا می کنند که احتمالاً تحت تاثیر نتایج هولناک و دراز مدت سوء مصرف مواد مخدر هستند.

اجازه دهید برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر، با جوانان و برای جوانان کار کنیم و به آنان کمک نماییم تا زندگی سالم تری داشته باشند و انتخاب های زندگی را با قدرت و انعطاف رهیابی کنند.

در این روز بین المللی، اجازه دهید پایبندی خود را به ایفای تعهدمان نسبت به تضمین سلامتی و عدالت برای همه نشان دهیم.»

کد خبر 4651677

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =