افزایش ۶۰ درصدی صادرات کفش در سال گذشته/واردات ۷۷درصد کاهش داشت

اسلامشهر- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال گذشته شاهد افزایش ۶۰درصدی صادرات کفش در کشور و کاهش ۷۷ درصدی واردات بودیم و این رقم در مورد پوشاک ۶درصد افزایش صادرات و ۳۱درصد کاهش واردات است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا رحمانی بعد از ظهر چهارشنبه در پنجاه و دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران که با حضور استاندار تهران و تنی چند از مسئولین استانی و شهرستانی در اسلامشهر برگزار شد، طی سخنانی گفت: جمعیت اسلامشهر از بسیاری از استان های کشور بیشتر است و نباید شهرستان های استان تهران و دیگر نقاط کشور را را با یک متر اندازه گرفت.

وی به درصد بیکاری اسلامشهر اشاره کرد و گفت: بیکاری ۱۰.۳ درصدی برای اسلامشهر با توجه به جمعیت زیاد این شهرستان نرخ بالایی است، حتی یک بیکار در جامعه نیز زیاد است، لذا باید همه به توسعه واحدهای صنعتی کمک کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه دشمن پیش بینی می کرد، واحدهای صنعتی کشور ما در ۶ ماه دوم سال گذشته تعطیل شود، افزود: اما در حال حاضر بسیاری از واحدهای صنعتی فعال هستند، البته واحدهایی نیز تعطیل شد

رحمانی گفت: هرکس به هر دلیل در جلوی پای تولید سنگ اندازی کند، هم صدایی با دشمن است و باید رسوا شود، اگر کسی روحیه جهادی ندارد، نباید وارد میدان شود، مسئولین تا زمانی که مسئولیت دارند، باید خود را وقف ملت کنند.

وی حفظ وضع موجود را قدم اول در رونق تولید دانست و افزود: تولید و اشتغال در کشور بسیار اهمیت دارد، بسیاری از صنایع، به ویژه پوشاک و صنعت نساجی در نزدیک تهران قابل اجرا است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: واردات نساجی کشور در سال ۹۷ به مقدار ۳۱ درصد کاهش یافته و صادرات ما ۶ درصد افزایش یافته است، در مورد کفش شاهد ۶۰ درصد افزایش صادرات و ۷۷ درصد کاهش واردات بودیم، که نشان دهنده این است، که در صنعت نساجی و پوشاک موفق بودیم، تهران یکی از قطب های این صنعت است و باید هر کاری می توانیم، انجام دهیم، تا واحدهای نساجی و پوشاک تقویت شود.

کد خبر 4652008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =