ارائه بیش از یک میلیون نفر - ساعت آموزش حرفه‌ای به کرمانشاهی‌ها

کرمانشاه - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه از ارائه بیش از یک میلیون نفر ـ ساعت آموزش حرفه‌ای به کرمانشاهی‌ها طی سال جاری خبر داد.

یاور محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی سه ماه نخست امسال عملکرد بخش خصوصی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد استان کرمانشاه یک میلیون و ۳۰ هزار نفر - ساعت بوده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد استان نسبت به برگزاری ۵۹۷ دوره آموزشی اقدام کرده اند.

وی گفت: کل تعهد ارائه آموزش‌ها در بخش دولتی سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر ساعت بوده و در سه ماهه نخست عملکرد اداره در این بخش ۶۸۵ هزار نفر ساعت بوده است.

محمدی درباره آموزش‌های ارائه شده در بخش دولتی افزود: به تفکیک در بخش دولتی در زندان ۴۷ هزار نفر ساعت و در پادگان ۴۹ هزار نفر ساعت آموزش ارائه شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه بیان کرد: همچنین طی این مدت در سطح روستا ۵۲ هزار نفر ساعت و در نقاط ثابت شهری ۳۷۵ هزار نفر ساعت آموزش ارائه شده است.

وی افزود: به منظور ایجاد اشتغال از طریق ارائه آموزش های مهارتی در سال جاری درصدد توجه به تقاضا محوری و نیازسنجی مناطق مختلف استان هستیم.

محمدی با تاکید بر اینکه به طور معمول بیشتر افراد بیکار دارای مدارک دانشگاهی هستند و دلیل آن نداشتن مهارت برای ورود به بازار کار است، گفت: با هدف رفع این مشکل به دنبال راه اندازی مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه های استان برای تطبیق رشته ها با بازار کار هستیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در سال جاری به طور جدی درصدد خدمت رسانی به مناطق محروم و مرزی هستیم و در این میان در بودجه ابلاغی ردیفی اعتباری در نظر گرفته شده است.

کد خبر 4652221

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =