اجرای جشنواره تابستانی شهر شاداب با ۱۶۵ برنامه در قزوین

قزوین- رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین از اجرای ۱۶۵ برنامه فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی با عنوان جشنواره تابستانه شهر شاداب در سطح مناطق مختلف شهر قزوین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین، محمد درافشانی در این باره اظهار کرد: ایجاد نشاط اجتماعی و ارتقاء سطح فرهنگ شهروندی»، «غنی سازی اوقات فراغت خانواده» و «افزایش سطح سلامت جسمی شهروندان و ترویج فرهنگ ورزش به ویژه ورزش های همگانی از جمله اهداف برگزاری جشنواره تابستانی شهر شاداب است.

وی اظهار کرد :۱۶۵ برنامه تابستانی متنوع در بخش های مختلف ورزشی، فرهنگی، مذهبی و … از ابتدای تیرماه سالجاری با هدف ایجاد نشاط و شادابی در تمامی نقاط و محلات شهر به ویژه نواحی منفصل در حال برگزاری است.

برگزاری جشنواره تحرک و نشاط شهری در چهار بوستان شهر قزوین

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین به تشریح برنامه های فرهنگی در طول تابستان پرداخت و گفت: به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، «جشنواره تحرک و نشاط شهری» در چهار بوستان شهر قزوین با مشارکت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری از سوم الی ششم تیرماه سالجاری ساعت ۲۱ در بوستان های شهدا، ملت، پامچال و باراجین برگزار می گردد.

اجرای ۷ جنگ شبانگاهی شب های پرستاره شهر من/۱۰ جنگ آپارتمانی همسایه من

درافشانی در ادامه گفت: برگزاری جنگ های شبانگاهی «شب های پرستاره شهر من» از جمله برنامه های تابستانی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری است که با هدف غنی سازی اوقات فراغت شهروندی، ایجاد شور و نشاط اجتماعی، ارتقای سطح فرهنگ شهروندی در سینما تابستانه بوستان باراجین برگزار می شود.

وی اظهار کرد: جنگ های شبانگاهی شب های پرستاره شهر من از ششم تا ۲۸ تیرماه سالجاری از ساعت ۲۱ در سینما تابستانه بوستان باراجین برگزار می شود.

درافشانی خاطرنشان کرد: برگزاری ۱۰ جنگ آپارتمانی «همسایه من» از دیگر برنامه های تابستانی است که به منظور با هدف ارائه آموزش فرهنگ شهروندی، آموزش راههای مقابله با آسیب های اجتماعی و آموزش مهارت های اجتماعی (کنترل خشم، بالابردن آستانه صبر و…) در مجتمع های مسکونی شهرک های مینودر، کوثر و مناطق کم برخوردار شهری و جنوب شهر برگزار خواهد شد.

این مسئول اضافه کرد: جنگ آپارتمانی «همسایه من» تیرماه سالجاری در مجتمع های مسکونی شهرک های مینودر، کوثر و مناطق کم برخوردار شهری و جنوب شهر با ارائه برنامه های متنوع فرهنگی به اجرای برنامه برای شهروندان خواهد پرداخت.

اجرای شش جنگ عصرگاهی در بوستان بانوان

درافشانی در ادامه از برگزاری اجرای شش جنگ عصرگاهی در بوستان بانوان خبر داد و گفت: این جنگ های عصرگاهی با هدف ایجاد فضای مفرح و شاد و امن همراه با آموزه های شهروندی و آموزش مهارت های زندگی ویژه مادران و دختران در بوستان های بانوان ریحانه و نرگس برگزار می شود.

وی برپایی فرهنگسرای تابستانه را از دیگر برنامه های فرهنگی شهرداری قزوین در فصل تابستان برشمرد و گفت: این فرهنگسرا از ۲۴ الی ۳۱ تیرماه سالجاری به منظور ایجاد فرصت مناسب جهت ارائه آثار و تولیدات هنرمندان و عرصه مناسب جهت خرید شهروندان با توجه به سال رونق تولید، غنی سازی مناسب اوقات فراغت خانواده ها و ایجاد صمیمت و همدلی بین هنرمندان و مجموعه مدیریت شهری در دو بوستان الغدیر و پامچال برپا خواهند شد.

اجرای جنگ های شاد شهروندی / نمایشگاه بانوی شهر من / شب های فرهنگ و ادب قزوین

وی «اجرای جنگ های شاد شهروندی» دهه کرامت در راستای ایجاد روحیه شور و نشاط شهروندی، پر کردن اوقات فراغت خانواده ها با آموزه های شهروندی با استفاده از ابزار هنر و استفاده از توان هنرمندان بومی استان قزوین را از دیگر برنامه های تابستانی ذکر کرد که تیرماه سالجاری در پیاده راه سبزمیدان برگزار می شود.

درافشانی افزود: همچنین از دیگر برنامه های شهرداری قزوین در ایام تابستان می توان به برگزاری برنامه ادبی «شب های فرهنگ و ادب قزوین» با هدف معرفی بزرگان ادبی کهن شهر قزوین به عموم مردم و برگزاری جشنواره هنری نمایشی با عنوان «جهش» به منظور استعدادیابی در رشته های استندآپ، نقالی و بازیگری اشاره کرد.

وی برپایی «نمایشگاه هنری، صنایع دستی و مشاغل خانگی ویژه بانوان با عنوان «بانوی شهر» با هدف حمایت از رونق تولید، ارائه فضای مناسب خرید و فروش تولیدات انحصاری بانوان در بوستان نرگس (بانوان)»، «تجلیل از آزادگان سرافراز شاغل در شهرداری قزوین به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی»، «نمایشگاه خوشنویسی اساتید خوشنویسی ایران» و «مسابقه عکس (نونهالان در حال نماز خواندن)» را از دیگر برنامه های تابستانی شهرداری برشمرد.

شب نقالی کهن شهر قزوین / برگزاری جمعه بازار کتاب

این مسئول همچنین به برگزاری ویژه برنامه «شب نقالی کهن شهر قزوین به منظور احیاء نقالی بعنوان یکی از کهن ترین شیوه های هنری داستان گویی»، «برگزاری جمعه بازار کتاب در پیاده راه سبزه میدان هر دو هفته»، «برگزاری برنامه شب موسیقی و هنر در راستای احیاء موسیقی سبک قزوین و مکتب قزوین برای شهروندان» و «برگزاری برنامه مجله شفاهی با هدف تجلیل از مفاخر هنری شهر» و «دو همایش با موضوع ازدواج موفق و ارتباط زوجین با هدف ترغیب جوانان به ازدواج سالم» و «جشنواره سپاس در راستای تجلیل از بانوان محجه شهرداری قزوین به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب» در ایام تابستان امسال اشاره کرد.

برگزاری ۸ همایش ورزش صبحگاهی / مسابقات بزرگ داژبال و طناب کشی دختران (نواحی منفصل شهری)

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین به تبیین برنامه های ورزشی سازمان پرداخت و گفت: تابستان امسال برنامه های مفرح وررزشی با هدف ارتقای فرهنگ ورزش شهروندی، افزایش مشارکت شهروندان درفعالیتهای ورزشی – تفریحی، شناسایی و حفظ بازی ها و ورزش های بومی و محلی، تعمیق باورهای دینی وتقویت بنیان خانواده، افزایش توانمندی و مشارکت پذیری شهروندان و تقویت روحیه انسجام، ترویج روحیه نشاط و شادابی و غنای اوقات فراغت و کاهش ناهنجاری های اجتماعی و بهبود سبک زندگی برای شهروندان در مناطق مختلف شهر قزوین تدارک دیده شده است.

درافشانی از برگزاری چهار همایش صبحگاهی در بوستان های ملت، هشت بهشت، نرگس و ملاخلیلا، الغدیر، دانشجو، شهدا و مصلی خبر داد که تیرماه و مرداد ماه سالجاری با هدف ترویج فرهنگ ورزش های همگانی در سطح شهر قزوین برگزار می شود.

وی برگزاری «جشنواره بازی های بومی محلی بانوان به مناسبت دهه کرامت از ۱۶ الی ۱۸ تیرماه در بوستان های نرگس، ناحیه شهری اندیشه و دانش، «مسابقه مهارتی اسکیت دختران ۱۵ تیرماه در بوستان نرگس (بانوان)»، «مسابقات بزرگ داژبال و طناب کشی دختران (نواحی منفصل شهری) ۲۰ تیرماه در چوبیندر» و «همایش ورزش عصرگاهی بانوان ۲۳ تیرماه در بوستان ها بانوان» را از دیگر برنامه های ورزشی شهرداری قزوین در تابستان امسال ذکر کرد.

برگزاری مسابقات بزرگ طناب کشی / مسابقات فوتبال دستی / مسابقات مو نقره ای ها ویژه پیشکسوتان

وی به همچنین برگزاری مسابقه فوتبال دستی ۲۷ تیرماه در پیاده راه آزادی، «مسابقات بزرگ طناب کشی» ۱۴ تیرماه در منفصل شهری خیرآباد، «مسابقه والیبال خیابانی» از پنجم الی ۱۰ مرداد در بوستان لاله»، «ایجاد سامانه های علمی تفریحی و ورزشی از اول تا هفتم مرداد ماه سالجاری در جاده سلامت»، «مسابقات فوتبال دستی پنجم تیرماه در پیاده راه آزادی» در ایام تابستان امسال اشاره کرد.

این مسئول برگزاری مسابقه گل کوچک ۱۰ الی ۱۵ مرداد ماه سالجاری در سه محله شهر قزوین، مسابقه بزرگ کراس فیت از ۱۱ الی ۱۲ مرداد ماه در پیست ملت، مسابقات پینگ پنک کارکنان شهرداری و سازمان های تابعه ۱۶ مرداد ماه، مسابقات فوتبال جام رسانه به مناسبت روز خبرنگار از ۱۲ الی ۱۷ مرداد ماه، مسابقات فوتبال پیشکسوتان از ۱۵ الی ۲۱ مرداد ماه، مسابقات مو نقره ای ها ویژه پیشکسوتان (دوهمگانی، استخر و پیاده روی) ۲۰ الی ۲۱ مرداد ماه را از دیگر برنامه های ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در تابستان برشمرد.

برگزاری چهار برنامه کوهروی خانواده به قله مردمی / جشنواره یک روز شاد ورزشی

وی «جشنواره بازی های بومی محلی بانوان ۲۲ مرداد در منفصل شهری مشعلدار، مسابقات کامیون کشی ۲۲ مرداد ناحیه منفصل شهری چوبیندر، جشنواره یک روز شاد ورزشی ۲۴ مرداد در بوستان فدک، مسابقات والیبال محلات با محوریت مساجد ۲۱ الی ۲۹ مرداد و برگزاری چهار برنامه کوهروی خانواده به قله مردمی از ۱۱ تیرماه تا ۲۱ مرداد ماه را از دیگر برنامه های ورزشی برشمرد که توسط شهرداری قزوین در ایام تابستان برگزار خواهد شد.

همایش شهروند خلاق / تولید کتاب شهروندی / جشنواره بزرگ کودک

درافشانی در ادامه به برنامه های آموزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در تابستان اشاره کرد و گفت: از جمله این برنامه ها می توان به انتخاب شهروند نمونه اشاره کرد که با هدف تشویق به مشارکت شهروندان در اداره امور شهر در سطح نواحی منفصل شهری در تیرماه و مرداد ماه سالجاری برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین از برگزاری ۱۰ کارگاه سبک زندگی اسلامی از ۲۰ تیر الی ۳۰ مرداد ماه سالجاری خبر داد و گفت: این کارگاه ها با هدف ارتقای سطح سواد اجتماعی و فرهنگی ویژه بانوان در سطح محلات شهر قزوین و نواحی منفصل شهری برگزار می شود.

درافشانی در ادامه برگزاری «همایش شهروند خلاق» به منظور ارتقای سطح علمی شهروندان»، «همایش نجوم در راستای سطح علمی و معنوی شهروندان علاقه مند به نجوم»، «جشنواره بزرگ کودک با هدف ایجاد نشاط و سرگرمی و تربیت مدرس کودک در قالب برپایی کارگاه های قصه گویی، کودک و تربیت» را از دیگر برنامه های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در تابستان برشمرد.

وی «تولید کتاب شهروندی» با هدف ارتقاء فرهنگ شهروندی ویژه کودکان، «برگزاری جشن ولادت امام رضا (ع) به منظور فرهنگسازی، افزایش امید، شادابی عمومی و ترویج سیره امام رضا (ع)»، «برگزاری ویژه برنامه روز قلم به منظور احیاء و ترویج فرهنگ خوشنویسی و نویسندگی در قالب برگزاری مسابقه خوشنویسی و کارگاه نویسندگی» را از دیگر برنامه هایی برشمرد که ایام تابستان برگزار خواهد شد.

برگزاری مسابقه نقاشی و اینفوگرافی های شهروندی / همایش شهروند الکترونیک

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: برپایی «سامانه شهروندی – خانواده مینودری با هدف ارائه آموزش و انتقال مفاهیم شهروندی به شهروندان در قالب برپایی ۲۰ غرفه آموزشی با محوریت موضوعات شهروندی»، «برگزاری مسابقه نقاشی و اینفوگرافی های شهروندی در سطح محلات قزوین و پیاده راه فرهنگی سبزه میدان به منظور ارائه آموزش های شهروندی ویژه کودکان و نوجوانان»، «همایش شهروند الکترونیک ویژه جوانان و بزرگسالان در قالب آشنایی با فضای مجازی فرصت ها و تهدیدها» از دیگر برنامه های تابستانی این سازمان می باشد.

جشنواره ساخت لوازم ار دور ریختنی ها / برگزاری جشنواره کیک و نوشیدنی ها

درافشانی همچنین از برگزاری «جشنواره ساخت لوازم از دور ریختنی ها ویژه جوانان و بزرگسالان در قالب اجرای مسابقه ساخت لوازم از مواد بازیافتی با هدف ارائه آموزش های شهروندی در مرداد ماه سالجاری»، «برگزاری مسابقات ویژه کودکان در دهه کرامت» و ارسال پیامک های شهروندی با هدف آموزش مفاهیم شهروندی» و «مانور خودروهای متخلف در راستای آموزش مفاهیم شهروندی در حوزه ترافیک» در ایام تابستان خبرداد.

درافشانی اظهار کرد: برگزاری سه جشن عید غدیر و قربان با هدف احیاء وحدت و همبستگی و نذر قربانی از دیگر برنامه های تابستانی شهرداری قزوین است که از ۲۱ الی ۲۹ مرداد ماه در سطح محلات و نواحی مفصل شهری برگزار خواهد شد.

وی برگزاری سه جشن روز دختر به مناسبت دهه کرامت در سطح محلات قزوین با هدف هویت بخشی ارزش های انسانی و احترام به حقوق دختران را از دیگر برنامه هایی برشمرد که ایام تابستان برگزار خواهد شد.

این مسئول همچنین به برگزاری اختتامیه جشنواره شهروندی با هدف تشویق و آشنایی شهروندان با حقوق شهروندی ۲۳ شهریور ماه، برگزاری جشنواره کیک و نوشیدنی ها در راستای ترویج غذای سالم با رویکرد فصل تابستان ششم مرداد ماه در سطح محلات در ایام تابستان امسال اشاره کرد.

وی «پویش تابلو شهروند به منظور آموزش مفاهیم شهروندی» با موضوع درج مطالب شهروندی بر روی تابلوها و نصب آنها در سطح معابر و «برپایی محفل شعر» ویژه ایام محرم، «برگزاری مسابقه کتابخوانی به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع)» - دهه کرامت، هفته فرهنگی قزوین»، «برپایی ایستگاه فرهنگی محرم با هدف ترویج فرهنگ ایستادگی و شهادت» را از جمله برنامه های تابستانی شهرداری برشمرد.

کد خبر 4652228

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =