قوه قضائیه برای بازگشت حقوق مالباخته ها به صاحب چاره اندیشی کند

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در گران فروشی ها حق مالباخته ها گرفته می شود اما در تعزیرات حق مردم به آنها بازگشت داده نمی شود که می طلبد قوه قضاییه چاره اندیشی کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح پنج شنبه در جمع کارکنان اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی با اشاره به رسالت‌های مختلف دستگاه‌های قضائی بیان کرد: کوتاه کردن دست ستمگر از مظلوم از جمله این رسالت‌ها بوده که از نظر انسانی، معنوی و حقوقی ارزش بالایی دارد.

وی با بیان اینکه سجل های قضائی باید حقی که از حق داری خارج شده را به صاحبش برگردانند، افزود: همچنین دستگاه قضا باید بازدارنده باشد چراکه تخلف و قانون شکنی نوعی بیماری بوده که می‌طلبد مورد توجه باشد.

آیت الله عبادی با بیان اینکه عدم برخورد و سهل انگاری بیماری را گسترش می‌دهد، اظهار کرد: پیشگیری از سرایت بیماری‌ها نیاز دارد که متخلف به موقع تنبیه و محاکمه شده و مردم مطلع هم از این امر مطلع شوند.

وی با بیان اینکه کسانی که زمینه این بیماری‌های اجتماعی و فرهنگی دارند، احساس نا امنی کنند درست می‌شود، افزود: بر اساس روایات، اگر اجرای حد به موقع انجام شود، برکتش برای جامعه از چهل شب که باران ببارد، بیشتر است.

آیت الله عبادی رسانه‌ها نقش مهمی در جلوگیری از تخلفات در جامعه دارند، اظهار کرد: گاهی تیتر یک رسانه باعث می‌شود تا متخلفین در جامعه احساس نا امنی کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از خاصیت نیروهای قضائی هیمنه بودن شأن است، گفت: نیروهای قضائی باید جایگاه شأن را محکم نگه دارند.

وی با اشاره به تخلفاتی مانند گران فروشی بیان کرد: در گران فروشی‌ها حق مالباخته‌ها گرفته می‌شود اما در تعزیرات حق مردم به آنها بازگشت داده نمی‌شود.

آیت الله عبادی اظهار کرد: قوه قضائیه باید برای این امر راه حل پیدا کند چراکه صرف اینکه اموال به بیت المال برگشت داده می‌شود، حق مردم ادا نمی‌شود.

وی با بیان اینکه جامعه نیازمند نگهبان است، افزود: امنیت مالی و اقتصادی مردم هم مانند امنیت فرهنگی و اجتماعی باید حفظ شود.

کد خبر 4652300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =