پژوهشگران دانشگاهی برای تحقیقات درباره سیل اعتبار پژوهشی می گیرند

معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اعطای اعتبار پژوهشی به محققان جوان و فعال به منظور تحقیقات در زمینه سیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر محسن تفقدی با اعلام این خبر افزود: معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با در نظر گرفتن اعتبارات خود و شرایط خاص، به منظور تشویق محققان جوان و فعال و در راستای حمایت از هم وطنان آسیب دیده سیل اخیر، اعتبار پژوهشی ویژه معادل ۵۰۰ میلیون ریال پرداخت می کند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وقوع سیل اخیر در برخی از نقاط کشور و درد و رنجی که مردم متحمل شدند، این اعتبار ویژه پژوهشی به طرح های پیشنهادی مرتبط با وقوع سیل و پیامد های آن از طریق اعطای گرانت تشویقی به اعضای هیئت علمی جهت انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی با موضوعات مرتبط از قبیل بهداشت محیط، مشکلات روحی و روانی، بیماریهای واگیر اختصاص می یابد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد یادآور شد: این حمایت مالی هدفمند و مازاد بر گرنت خواهد بود و فرصتی مناسب برای اعضای هیئت علمی جوان برای جذب حمایت مالی بیشتر است.

وی از داوری علمی طرحهای پژوهشی تکمیل شده در دانشکده های مربوطه خبر داد و افزود: پیشنهادات دریافتی در کمیته های تخصصی مستقل ارزیابی شده و از پژوهشگران طرح های برگزیده برای ارائه طرح کامل دعوت خواهد شد.

تفقدی با اشاره به سایر شرایط اخذ این گرنت گفت: مجموع حمایتها در قالب اولویت در هر زمان و برای هر عضو هیئت علمی ۵۰۰ میلیون ریال است. پایان نامه (کلیه مقاطع) بودن طرح پیشنهادی در شرایط مساوی اولویت خواهد داشت. طرح های مشترک بین دانشگاهی، بین المللی و مشترک با صنعت / سازمانها که منجر به جذب منابع خارج دانشگاهی می شوند امتیاز ویژه خواهند داشت.

کد خبر 4652418

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =