تعمیم انتخاب مدیران فراخوانی به شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نیرو

خرم‌آباد- وزیر نیرو با تاکید بر اینکه وزارت نیرو دستگاه سیاسی نیست، گفت: اولویت ما شایسته‌گزینی است نه اینکه حتماً افراد هم‌جهت در این وزارتخانه حضور داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا اردکانیان ظهر امروز پنجشنبه در جلسه شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق در لرستان طی سخنانی مهم‌ترین سرمایه وزارت نیرو را منابع انسانی آن دانست و اظهار داشت: مهم‌ترین عرصه فعالیت ما عرصه منابع انسانی است و اگر در تمامی بخش‌ها عملکرد مناسبی داشته باشیم ولی در این حوزه به موفقیت دست پیدا نکنیم طبیعتاً کار به سامان نخواهد رسید.

وی تاکید کرد: وزارت نیرو تنها دستگاهی است که با آحاد مردم در ارتباط است و نحوه عملکرد آن بر روی اعتماد مردم تأثیر مستقیمی دارد، بدین منظور اگر ضعفی در حوزه منابع انسانی این وزارتخانه وجود داشته باشد باعث خواهد شد تا مردم نیز آسیب ببیند.

وزیر نیرو مدیریت منابع انسانی را دارای فصل مفصلی دانست و افزود: اهمیت منابع انسانی موجب شده است تا وزارت نیرو از طریق اعلام فراخوان عمومی شایسته‌ترین افراد را برای تصدی پست‌های مدیریتی خود انتخاب کند.

اردکانیان با اشاره به انتخاب معاون وزیر نیرو از طریق اعلام فراخوان عمومی، گفت: وزارت نیرو دستگاه سیاسی نیست و مسئولیت آن تأمین آب و برق با کیفیت و استاندارد برای تمامی مردم کشور است. انتخاب مدیران ارشد وزارت نیرو از طریق فراخوان نشان می‌دهد که اولویت ما شایسته‌گزینی است نه اینکه بایستی حتماً افراد هم‌جهت در این وزارتخانه حضور داشته باشند.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت بخش روابط عمومی، نخستین فراخوان وزارت نیرو مربوط به مدیرکل این مجموعه بوده است، بنابراین در شرایطی که مدیریت مصرف و تقاضا محور اصلی فعالیت‌های وزارت نیروی دولت دوازدهم است باید افرادی در روابط عمومی‌های صنعت آب و برق حضور داشته باشند که جزو متخصصان علوم اجتماعی و ارتباطات باشند.

وزیر نیرو یادآور شد: گستره انتخاب مدیران صنعت آب و برق از طریق اعلام فراخوان عمومی بیشتر می‌شود و مدیران فراخوانی نیز باید همین روال را در شرکت‌های خود تعمیم دهند.

کد خبر 4652558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =