انتخاب همدان به عنوان محور اقتصاد مقاومتی منطقه ۳ آمایش کشور

همدان - معاون اقتصادی و هماهنگی بودجه کشور از انتخاب همدان به عنوان محور اقتصاد مقاومتی منطقه ۳ آمایش کشور با حضور استان های ایلام، کرمانشاه و مرکزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حمید پورمحمدی پیش از ظهر پنج شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان که با حضور نمایندگان استان در مجلس، معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، مدیرعامل صندوق توسعه ملی کشور
و مدیر امور استانهای سازمان برنامه و بودجه کشور در استانداری همدان برگزار شد از انتخاب همدان به عنوان محور اقتصاد مقاومتی منطقه ۳ آمایش کشور با حضور استان های ایلام، کرمانشاه و مرکزی خبر داد.

معاون اقتصادی و هماهنگی بودجه کشور با اشاره به اینکه کشور در شرایط خاصی قرار دارد و سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران در حال اجراست، عنوان کرد: کشور در مقطع بسیار حساسی قرار دارد و باید این امتحان سخت تاریخی را پشت سر گذاشت.

وی به هزینه‌های کشور اشاره کرد و با تاکید بر اینکه هزینه‌های جاری کاهش پیدا می‌کند و نحوه اداره کشور متفاوت خواهد شد، افزود: دستگاه‌های دولتی باید خود را با قشر متوسط مردم منطبق کنند.

پورمحمدی توجه به تولید و اشتغال را از اولویت‌ها برشمرد و با بیان اینکه باید هزینه‌های کشور را کم کنیم، تاکید کرد: کشور در این شرایط قدرت انعطاف عقلایی و قدرت ایستادگی در مواضع و پایداری را دارد تا تحریم‌ها روی آن اثر نداشته باشد

هفته آینده تدوین برنامه هفتم توسعه کشور و بودجه سال ۹۹ آغاز می شود معاون اقتصادی و هماهنگی بودجه کشور بااشاره به اینکه از هفته آینده تدوین برنامه هفتم توسعه کشور و بودجه سال ۹۹ آغاز می شود و این سفر نیز از این منظر مهم است، گفت: سفرهای غیرضروری برای کاهش هزینه لغو شده است.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه استان همدان از نگاه سازمان برنامه و بودجه به خصوص به لحاظ جغرافیا، تاریخ و فرهنگ با اهمیت است، گفت: استان همدان نمونه بارزی است تا با برنامه ریزی و هماهنگی به عنوان الگو در اقتصاد مقاومتی تعیین شود.

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با تاکید بر اینکه باید منابع ملی محدود را جاهایی هزینه کنیم که باعث گره‌گشایی شود به مقوله گردشگری اشاره کرد و گفت: همدان در این زمینه توانمند است و باید زمینه برای آن فراهم شود.

پورمحمدی وجود ۱۳ سراب طبیعی در استان همدان را ظرفیتی برای گردشگری برشمرد و با بیان اینکه صنایع دستی نیز ظرفیتی برای توسعه گردشگری است، گفت: توسعه زیرساخت های گردشگری باید مورد توجه سازمان برنامه و بودجه باشد.

وی مسیر گردشگری تاریک‌دره به شهرستان تویسرکان را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه در این محور موضوع گردشگری مطرح است، گفت: پول به سمت جایی که جاذبه وجود داشته باشد می‌رود و این هنر مدیران استانی است که جاذبه ایجاد کنند.

پیگیری تکمیل بیمارستان تویسرکان، اکباتان، فاطمیه و مرکز جامع سرطان در استان همدان معاون اقتصادی و هماهنگی بودجه کشور پیگیری تکمیل بیمارستان تویسرکان، اکباتان، فاطمیه و مرکز جامع سرطان در استان همدان را مورد تاکید قرار داد و گفت: نام همدان بواسطه بوعلی سینا با پزشکی گره خورده است و باید به این مقوله توجه شود.

وی در خصوص بیمارستان اکباتان با بیان اینکه رقم اعتباری ساخت این پروژه کم است و باید انجام کار با تبصره ۱۹ سرعت داده شود، گفت: تکمیل بیمارستان اکباتان همدان باید با استفاده از تبصره ۱۹ و شیوه های دیگر مانند تهاتر پیگیری شود.

پورمحمدی با بیان اینکه بیمارستان تویسرکان نیز امسال باید تمام و وضعیت بیمارستان فاطمیه و مرکز جامع سرطان نیز بررسی و پیگیری شود، گفت: بیمارستان جامع سرطان ۲۶ هزار متر مربع مساحت دارد.

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی همچنین با تاکید بر اینکه صندوق توسعه ملی تقسیم بندی استانی ندارد و مدیران استانی باید با هنر خود همت کرده و منابع صندوق توسعه ملی را به سمت همدان منحرف کنند، افزود: مدیران در این زمینه همت کنند.

کد خبر 4652559

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =