۷ پروژه مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان افتتاح شد

رشت- هفت پروژه مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان با هزینه ۱۶ میلیارد ریال با حضور رئیس اورژانس کشور در رشت افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از ظهر پنجشنبه سه ساختمان جدید پایگاه‌های اورژانس، مرکز ارتباطات اورژانس، مرکز پایش مراقبت های درمانی mcmc، مرکز فرماندهی عملیات بحران eoc و چند دستگاه تله کاردیولوژی به صورت همزمان در مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان با حضور پیرحسین کولیوند رئیس و حسین نوری ساری معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور و همچنین جمعی از مسئولان گیلان به بهره برداری رسید.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان در این مراسم با اشاره به پروژه های افتتاحی، اظهار کرد: این پروژه‌ها شامل افتتاح واحد EOC، MCMC، واحد ارتباطات، ساختمان جدید پایگاه‌های اورژانس منطقه ۱۴، ۳۵ و ۵۵ رشت و تله مدیسین از پروژه‌های مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان گیلان است.

پیمان اسدی با بیان اینکه واحد MCMC مرکز پایش مراقبت‌های درمانی است و وظیفه نظارت و مدیریت بر تخت‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های سطح استان را دارد، افزود: وظیفه مدیریت، نظارت و ارائه گزارش درباره جابجایی تمامی بیماران در بین بیمارستان‌های دولتی و خصوصی بخش دیگر از وظایف این واحد است.

وی تصریح کرد: تله مدیسین یا تله کاردیولوژی در راستای طرح ۲۴۷ در بیماران قلبی در شهر رشت برای اخذ نوار قلب ۱۲ لیدی و ارسال آن به پزشک واحد ارتباطات مرکز اورژانس گیلان و متخصصان قلب مرکز آموزشی و درمانی حشمت رشت است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان ادامه داد: برای اجرا و بهره برداری از این پروژه ها ۱۶ میلیارد ریال اعتبار از محل بودجه عمرانی هزینه شده است.

تجهیز اورژانس گیلان به سامانه ۲۴۷

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه این مراسم با تاکید بر افزایش سرعت خدمات رسانی به مصدومین، اظهار کرد: اورژانس فوریت های پزشکی گیلان طی دو سال اخیر همراه با دانش و تکنولوژی روز روند رو به رشدی را طی کرده است.

شاهرخ یوسف زاده چابک تصریح کرد: اقداماتی نظیر ستاد حمایت mcc، نظارت بر فعالیت و عملکرد پرسنل اروژانس در حین انجام ماموریت، گسترش ارتباطات و… از جمله این اقدامات است.

وی با تاکید بر اهمیت سرعت عمل در انتقال بیماران قلبی، گفت: سامانه ۲۴۷ سامانه بیمارانی است که دچار سکته قلبی و مغزی شده اند و از طریق این سامانه بیماران بدون انجام مراحل پذیرش مستقیماً به بیمارستان مورد نظر انتقال پیدا می کنند.

کد خبر 4652627

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =