اولویت دولت تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه‌تمام است

بوشهر - معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در سال جاری اولویت دولت تکمیل نواقص و بهره برداری از پروژه‌های نیمه تمام است.

مهرالله رخشانی‌مهر در حاشیه بازدید از پروژه‌های آموزشی شهرستان جم در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از زحمات و پیگیری‌های سرپرست آموزش و پرورش بوشهر، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس بوشهر و نماینده حوزه جنوب استان در مجلس تشکر و قدرانی می‌کنم و باور دارم با وجود این افراد، تمامی پروژه‌های آموزشی نیمه تمام استان بوشهر تکمیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه از مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز بوشهر انتظار داریم، نسبت به تکمیل پروژه‌های آموزشی نیمه تمام و فراوانی که در سطح استان بوشهر وجود دارد اقدام کند، افزود: باید با همکاری و تعامل هرچه زودتر این پروژه‌ها تکمیل شوند.

وی با اینکه اعتبارات نفت برای نوسازی مدارس نقدی است و مثل اعتبارات ما به صورت اوراق یک‌ساله و دوساله نیست، اضافه کرد: من اگر جای مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس بودم، برای تکمیل پروژه‌ها اعتبارات نفت و اعتبارات ملی استانی را ترکیب می‌کردم.

رخشانی مهر با اشاره به اینکه از اعتبارات ملی استانی نمی‌شود پروژه‌های آموزشی را تکمیل کرد، افزود: می‌توانیم با تخصیص بخشی از اعتبارات به صورت نقدی و بخشی به صورت اوراق نسبت به اتمام پروژه‌ها اقدام کنیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: باید با سرعت تمام پروژه‌های آموزشی در دستور کار قرار بگیرد و با وجود شرایط سخت تکمیل پروژه‌های آموزشی استان بوشهر در اولویت قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه مشکل پول نداریم و تا ۵۲ درصد اعتباری که در دست داریم کمک می‌کنیم، تصریح کرد: یک ماه دیگر برای بررسی و ارزیابی از اتمام پروژه‌ها نیرو می‌فرستم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه تعداد پروژه‌ها در حوزه جنوب استان بوشهر زیاد است، عنوان کرد: حوزه جنوب استان بوشهر برای پیگیری پروژه‌ها یک دفتر و یک کارگروه پیگیری اعتبارات نیاز دارد.

وی گفت: پیشنهاد من این است که با حضور فرمانداران و رؤسای ادارات آموزش و پرورش جنوب استان بوشهر، یک برنامه ریزی مستمر و زمان بندی شده برای اتمام پروژه انجام گیرد.

وی یاد آور شد: برنامه دولت تدبیر و امید در سال ۹۸ تکمیل نواقص و بهره برداری از پروژه‌های نیمه تمام است و در این راستا پروژه‌های آموزشی استان بوشهر در ما اولویت قرار دارند.

کد خبر 4652661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =