داغستان آماده سرمایه گذاری تجار مازندران است

ساری-نماینده ویژه رئیس جمهور داغستان فدراسیون روسیه گفت: داغستان دروازه جنوبی ورود به روسیه برای سرمایه گذاری تجار مازندران آماده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اف نماینده ویژه رئیس جمهور داغستان فدراسیون روسیه به دعوت خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران به این استان سفر کرد و پس از دیدار با استاندار مازندران، در نشست با فعالان اقتصادی مازندران شرکت و از برخی اماکن تولیدی و اقتصادی مازندران دیدار کرد.

نماینده جمهوری داغستان فدراسیون روسیه عصر پنجشنبه در جلسه مشترک با اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه داغستان را دروازه جنوبی ورود به روسیه دانست و اظهار کرد:، برنامه ریزی کرده ایم که تجار و تولیدکنندگان مازندران به طور دائم در داغستان حضور پیدا کنند.

علی اف با بیان اینکه آمادگی مشارکت در تولید محصولات کشاورزی، صنعتی و انرژی را داریم، تصریح کرد: اماکن و انبارهای سرپوشیده در اختیار مازندرانی ها است تا به راحتی بتوانند به بازار روسیه و اروپا ورود پیدا کنند.

وی با تاکید بر اینکه داغستان امنیت تجارت فعالان اقتصادی مازندران را در این منطقه تامین می کند، بیان کرد: هر کمکی که نیاز باشد را ارائه خواهیم داد، به عنوان نماینده دولت داغستان روسیه به طور دائم در ایران هستم تا بتوانم هر کمکی که نیاز باشد به تجار ایرانی ارائه دهم.

نماینده جمهوری داغستان فدراسیون روسیه با بیان اینکه از کارشناسان بازرگانی و تجاری مازندران دعوت میکنم به داغستان سفر کنند تا امکانات اقتصادی این منطقه از روسیه ارزیابی داشته باشند، اظهار کرد: حضور کارشناسان بازرگانی در داغستان روسیه موجب می شود فعالان اقتصادی مازندران به سرمایه گذاری و تجارت ترغیب در این منطقه ترغیب شوند.

علی اف در ادامه گفت: ما واقف به مشکلات موجود برای ارتباط های تحاری هستیم و برای اصلاح آن گام های جدی برداشته شده هست، عزم طرف های روسی برای حضور تاجران ایرانی جدی است.

وی با بیان اینکه داغستان با دارابودن امکانات ریلی، هوایی و دریایی فرصت مناسبی برای تجار مازندرانی است تا حضور خوبی در بازار روسیه داشته باشند، تاکید کرد: داغستان قدمتی هفت هزار ساله دارد و مردم آن سابقه طولانی در حوزه تجارت دارند، منابع طبیعی داغستان و بسترهای گردشگری داغستان بسیار شبیه به مازندران است.

شایان ذکر سفر نماینده رئیس جمهور داغستان روسیه به مازندران منجر به امضای قطعنامه الزامی همکاری دو طرف در ارتباط تجاری و عقد قراردادنامه های کاری بود.

کد خبر 4652673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =