۳۹۵ بانوی قزوینی در پست های مدیریتی هستند

قزوین- مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گفت: حضور ۳۹۵ زن در مدیریت های مهم، ۳۵۰ نفر در عرصه اقتصادی، ۴۹ نفر در شوراها بیانگر توانمندی بانوان استان قزوین در عرصه های مختلف است.

به گزارش خبرنگار مهر، صدیقه ربیعی عصر پنجشنبه در نشست زنان کارآفرین استان قزوین با سفیر بلژیک در ایران که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: قزوین یکی از قطب‌های صنعتی، کشاورزی و دانشگاهی کشور است که بخشی از این ظرفیت در اختیار بانوان قرار دارد.

وی بیان کرد: خوشبختانه پس از انقلاب اسلامی شرایط بسیار خوبی برای بروز استعداد و توانمندی بانوان مهیا شده و در دولت نیز با اعتماد سازی و سپردن مسئولیت های مهم از این توانمندی استفاده بیشتری شده است.

ربیعی تصریح کرد: زنان فعال ما توانسته اند در زمینه‌های مختلفی در عرصه های داخلی و بین المللی بدرخشند و بخشی از استعداد خود را شکوفا کرده و به منصه ظهور برسانند.

وی گفت: کسب رتبه های ملی و جهانی در ورزش و عرصه های علمی، صنعتی و کشاورزی بیانگر قابلیت های بسیار خوب بانوان است که باید این توانمندی را باور کنیم و مسئولینت های بیشتری به آنها بسپاریم.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین یادآورشد: استان قزوین دارای یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت است که ۶۲۳ هزار از آنها را بانوان تشکیل می دهند.

مدیریت ۳۹۵ زن در استان قزوین

وی اضافه کرد: ۳۹۵ بانوی قزوینی در عرصه‌های مختلف به عنوان مدیر فعالیت دارند و یک نماینده زن، یک بخشدار، یک شهردار و ۴۹ نفر از بانوان در شورای اسلامی شهر و روستا در حال ارائه خدمت هستند.

ربیعی تصریح کرد: در استان قزوین ۳۵ هزار و ۶۵۴ دختر دانشجو و ۵۰ بانوی نخبه و مبتکر داریم و ۳۵۰ نفر از بانوان استان نیز در بخش های اقتصادی فعالیت دارند که برخی از آنها توانسته اند در عرصه هالی بین المللی افتخار آفرینی کنند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین اظهارداشت: علیرغم مشکلاتی که در عرصه صنعت در کشور ما و از جمله استان قزوین پس از تحریم های ظالمانه دشمنان ایجاد شده اما در ۴۵ واحد مهم صنعتی مدیریت کارخانه ها با زنان است که این موضوع بخش دیگری از توان بانوان را نشان می دهد.

در ادامه نایبی مدیر روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان گفت: از سال گذشته شورای توسعه و تعاون بانوان کار آفرین با هدف شناسایی بانوان کارآفرین راه اندازی شده و در حال حاضر اطلاعات ۲۶۰ بانوی کارآفرین در آن ثبت شده است.

وی گفت: برگزاری تورهای صنعتی، کمک به واحدهای صنعتی برای حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارج از کشور، اختصاص یارانه برای فعالیت‌های تولیدی از جمله حمایت‌های شرکت شهرک‌های صنعتی استان از بانوان کارآفرین است.

پاکدامن مسئول امور ورزش بانوان اداره کل ورزش استان هم در این نشست گفت: در استان قزوین بیش از ۸۰ هزار ورزشکار ساماندهی شده داریم که ۳۹ هزار و ۹۰ نفر از آنها را بانوان تشکیل می دهند.

وی افزود: در سال گذشته ۱۰ خانه ورزش روستایی در استان راه اندازی شد که بخشی از این امکانات در اختیار بانوان قرار می‌گیرد.

پاکدامن تصریح کرد: حضور ۱۱۱ بانو در اردوهای ورزشی، عضویت ثابت ۲۳ زن در تیم ملی، کسب ۸۰۰ مدال ورزشی و تربیت ۳۲۰۰ مربی زن از توانمندی‌های ورزشی استان است.

نیکونژاد سرپرست مرکز رشد پارک علم و فناوری قزوین هم در این نشست گفت: در حال حاضر ۸۶ واحد فناوری در این پارک مستقرند که از این تعداد بانوان به عنوان هسته اصلی در ۲۳ واحد فعالیت دارند.

وی افزود: از ۳۷۶ نفر فعال در پارک علم و فناوری، ۸۶ نفر خانم هستند.

صفری بانوی هنرمند قزوینی هم در این نشست گفت: در جامعه ما زنان هنرمند زیادی داریم که اگر حمایت شوند می‌توانند به اقتصاد خود و خانواده و استان کمک کنند. وی افزود: همچنین بستر فعالیت هنرمندان در جامعه به درستی فراهم نشده است.

مهدیه قافله باشی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین هم گفت: با وجود هنرمندان شاخص در عرصه موسیقی، تئاتر، خوشنویسی، هنرهای تجسمی آمادگی داریم با تبادل فرهنگی نسبت به برگزاری «شب های فرهنگی» با بلژیک اقدام کنیم.

عادله محرابی مدیر روابط عمومی شهرداری قزوین هم ضمن ابلاغ دعوت رسمی شهردار قزوین برای سفیر بلژیک برای سفرهای آتی به قزوین برای بازدید از توانمندی‌های گردشگری و مدیریت شهری گفت: می‌توانیم برای خواهرخواندگی بین قزوین و یکی از شهرهای بلژیک برنامه ریزی کنیم.
 

سیده منیره قوامی رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر قزوین نیز در این نشست گفت: شهر قزوین بدلیل رعایت مولفه های محیط زیست، به عنوان شهر پاک معرفی شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه کشور بلژیک نیز در حوزه محیط زیست به ویژه فرآیند تصفیه خانه ها پیشرو هست، می توانیم از تجربیات کشور شما در فناوری و آموزش موضوع محیط زیست بهره مند شده و ما هم تحربیات خود را در اختیار شما قرار دهیم.


 

کد خبر 4652705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =