تشکیل کمیسیون مشترک برای اجرایی کردن نقشه جامع علمی

رئیس دانشگاه تهران در جلسه روسای دانشگاه های سطح یک و شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد تشکیل کمیسیون مشترک برای اجرایی کردن نقشه جامع علمی و سایر مسائل پیش رو را ارائه داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، اجلاس بیست و سوم رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور با حضور سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و حجت الاسلام والمسلمین رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دانشگاه‌ها، دکتر باقری قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر برومند معاون پژوهشی وزیر علوم، و دکتر غفاری معاون فرهنگی وزیر علوم به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد: در کنار حرکت علمی به موضوعات فرهنگی نیز توجه داشته ایم

در ابتدای این جلسه دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در هفتادمین سالگرد تأسیس دانشگاه فردوسی مشهد این دانشگاه میزبان اجلاس است.

وی افزود: دانشگاه فردوسی مشهد تلاش کرده است در تراز نام مشهد و امام رضا (ع) حرکت علمی برای پیشرفت کشور را داشته باشد و در کنار آن به موضوعات فرهنگی نیز توجه داشته است.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: تلاش داریم این مرکز که بزرگترین مرکز علمی خراسان است همواره روند روبه رشد خود را حفظ کند و برنامه‌های خود را با دانش و راستی به پیش ببرد.

وی تصریح کرد: امیدواریم در این اجلاس با تصمیم هایی که گرفته می شود در شأن و تراز جمهوری اسلامی گام برداریم.

رئیس دانشگاه تهران: اجلاس تاکنون نقش مؤثری برای پیشبرد اهداف آموزش عالی داشته است

در ادامه جلسه محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه برگزاری این اجلاس تاکنون برای دانشگاه های کشور بسیار راهبردی بوده است گفت: امیدواریم که این نشست با توجه به سطح بالای مدعوین آن از نشست های موفق باشد.

وی افزود: اجلاس روسای دانشگاه های سطح یک کشور در سال ۱۳۹۳ به ابتکار دکتر مدرس هاشمی در دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز شد و تاکنون برای پیشبرد اهداف آموزش عالی نقش مؤثری را داشته است.

رئیس دانشگاه تهران گفت: این اجلاس از سطح رؤسای دانشگاه ها به سطح معاونین دانشگاه و در ادامه در سطح اساتید دانشگاه در موضوعات مشترک استمرار یافته که امروز در سطح اجرایی شدن پروژه ها نیز فعالیت‌های مشترک دانشگاه‌ها آغاز شده است.

نیلی گفت: یکی از فرصت‌های دانشگاه‌ها استفاده از ظرفیت‌های جهانی است چرا که علم و دانش مرز جغرافیایی ندارد.

وی افزود: امروز دانشگاه‌های ایران توانسته اند رتبه‌های خوب بین المللی را کسب کنند و اگر سطوح ملی نیز به این ظرفیت های دانشگاه‌های کشور توجه بیشتری داشته بایند قطعاً گام‌های موثرتری برای رشد و توسعه کشور برداشته خواهد شد.

پیشنهاد تشکیل کمیسیون مشترک برای اجرایی کردن نقشه جامع علمی

در خاتمه این بخش از جلسه نیلی احمدآبادی پیشنهاد داد که کمیسیون مشترکی بین شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیرخانه این اجلاس برای ارائه پیشنهادها جهت اجرایی کردن نقشه جامع علمی و سایر مسائل پیش رو تشکیل شود.

تقدیر از دکتر مدرس هاشمی رئیس سابق دانشگاه اصفهان

همچنین در این جلسه از دکتر مدرس هاشمی رئیس سابق دانشگاه اصفهان به عنوان پیشنهاد دهنده و راه اندازی اجلاس روسای دانشگاه های سطح یک کشور تقدیر و تشکر شد.

کد خبر 4652837

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =