حقوق بشر آمریکایی یک موضوع مضحک و غیر قابل باور است

میامی - امام جمعه میامی با بیان اینکه در هر کجای جهان جنایتی به وجود می‌آید ردپای آمریکا در آن دیده می‌شود، گفت: حقوق بشر آمریکایی یک موضوع مضحک و غیر قابل باور است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در نخستین نماز جمعه تابستان ۹۸ میامی به میزبانی مسجد جامع این شهر حقوق بشر آمریکایی را بسیار مضحک خواند و بیان داشت: امروز پرچم حقوق بشر در دست ناقض‌ترین آن یعنی آمریکای خبیث قرار دارد که ظلم و فتنه در آن وجود دارد و با همدستی برخی حکام خائن مانند عربستان سعودی خود بزرگترین نقض کننده حقوق بشر در جهان هستند.

وی با طرح این سوال که مگر می شود جنایتکاران رعایت حقوق بشر کنند؟، گفت: ۳۰۰ بی گناه در هواپیمای جمهوری اسلامی را همین آمریکایی‌ها کشتند و امروز هم با کمک آل سعود مردم یمن را در مراسم عروسی، مذهبی، بیمارستان‌ها و … قتل عام می‌کنند و سپس معتقد به رعایت حقوق بشر هستند.

ترور شگرد دشمنان

امام جمعه میامی با بیان اینکه یکی از شگردهای منافقان در تقابل با نظام جمهوری اسلامی در این ۴۰ سال، ترور بوده است، ابراز داشت: اگر نگاهی به فهرست بلند بالای شهیدان این راه در ایران بیندازیم متوجه می شویم که این قربانیان از تمام اقشار جامعه بودند مانند شهدان دفاع مقدس که این امر نشان می دهد دشمنان کوردل با مردم ما دشمنی داشتند.

صفایی پور ابراز کرد: ترور برای بی اثرگذاشتن حرکت و پویایی نظام جمهوری اسلامی بود و دشمنان فکر می کردند اگر کارگزاران موثر را از سر راه بردارند می توانند جلوی رشد ایران اسلامی را بگیرند اما این امر به حول قوه الهی هرگز رخ نداد.

وی با بیان اینکه ترور هفتم تیرماه ۶۰ سبب شد تا ۷۲ سرباز امام خمینی (ره) به شهادت برسند و افتخار مردم میامی این است که یک شهید از این بین متعلق به خطه میامی یعنی شهید حجت الاسلام کاظم موسوی بود، تاکید کرد: ما مردم این شهرستان در قبال ایشان وظیفه‌ای خطیر داریم تا هم خودمان در این مسیر استوارتر گام برداریم و هم از این شهید گرانقدر تجلیل ویژه‌ای کنیم.

انتظارات مردم از دستگاه قضا

امام جمعه میامی با بیان اینکه باید شهید موسوی را که هم یک روحانی و هم یک نخبه فرهنگی بود، به مردم شناساند، بیان کرد: شهادت شهدای هفتم تیرماه اثر کمتر از دوران زندگی‌شان ندارد چرا که به شهادتشان راهی بزرگ را پایه گذاری کردند.

صفایی پور در ادامه و با اشاره به هفت قوه قضائیه ضمن اشاره به انتظارات مردم از دستگاه قضایی، بیان کرد: سختگیری برابر فساد یکی از انتظارات مردم است، لذا درست است که اکثریت دستگاه قضا انسان های شریفی هستند اما در هر دستگاهی بعضاً افرادی هم ناپاک وجود دارند لذا اول باید با این افراد مقابله کرد و سپس مقابله با فساد را گسترش داد.

وی با بیان اینکه تحول در دستگاه قضا دیگر مطالبه ای است که باید جمعی و انقلابی باشد تا مردم آن را لمس کنند، افزود: شیوه های موثر و نوآورانه در قوه قضائیه، پیشروی و عملیاتی شدن قانون بدون اقماض طبق برنامه تبیین شده و پیشرفت قوه قضائیه در کنار حرکت بر محور عدالت و مبارزه به ظلم و فساد و تبعیض از دیگر انتظاراتی است که در سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره قوه قضائیه نیز مطرح می شود.

امام جمعه میامی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها فرموده اند که مردم ما از ظلم و تبعیض و رانت و … ناراحت هستند، گفت: اینها در سایه عدالت می تواند رفع شود که از قوه قضائیه می خواهیم به این موضوع نگاه ویژه ای داشته باشد.

کد خبر 4652943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =