لزوم برخورد سختگیرانه با مفسدان اقتصادی و اجتماعی در جامعه

همدان - امام جمعه همدان خواستار برخورد سختگیرانه با مفسدان اقتصادی و اجتماعی شد و گفت: اگر مفسد در جامعه امنیت داشته باشد ناامنی برای همه مردم ایجاد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه همدان با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: توجه به تقوای الهی اصل نماز جمعه است و حرف همه انبیای الهی رعایت تقوا است.

وی با اشاره به قرار گرفتن در هفته قوه قضاییه و هفتم تیرماه سالروز شهید آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از همراهان وی گفت: طبق آیات قرآن کریم مبارزه با فساد باید با قدرت و قوت انجام شود.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه قرآن کریم چند آیه در زمینه مبارزه با مفاسد دارد، گفت: در مبارزه با فساد نباید با رافت برخورد کرد چراکه اگر مفسد در جامعه امنیت داشته باشد ناامنی برای همه مردم ایجاد خواهد شد و نباید مفسد در جامعه احساس امنیت داشته باشد.

مبارزه با فساد سختگیرانه باشد

حجت الاسلام شعبانی با تاکید بر اینکه کسانی که در زمینه مبارزه با فساد مسئول هستند باید با قدرت به آن بپردازند، اظهار داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید مبارزه با فساد سختگیرانه باشد.

وی با بیان اینکه نباید به مفسد رحم کرد چراکه اگر به مفسد رحم کنید ظلم به جامعه است، گفت: در مبارزه با فساد نباید ترسید.

امام جمعه همدان با بیان اینکه قوه قضاییه یا نیروی انتظامی یا هر دستگاه مسئولی که در امر مبارزه با مفسد مسئول است اگر در این زمینه اقدام کنند عده ای که مفسد هستند سروصدا ایجاد می‌کنند و جنجال به پا می‌دارند، گفت: باید این شمشیر برنده برخورد را بدون ترس به کار برند.

وی با بیان اینکه این شمشیر همان شمشیری است که دست امیرالمومنین (ع) بود و آن را برای مبارزه با فساد به کار می‌برد، گفت: حضرت علی (ع) در عرصه قضایی از کسی واهمه نداشتند.

مبارزه با فساد باید با قدرت و بدون ترس و واهمه انجام شود

حجت الاسلام شعبانی موثقی با تاکید بر اینکه در مبارزه با فساد عده ای منافع خود را از دست می‌دهند، گفت: مبارزه با فساد باید با قدرت و بدون ترس و واهمه انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در راستای مبارزه با فساد قضات بسیار توانمندی وجود دارند که باید برای این امتیاز به قوه قضاییه تبریک گفت، افزود: گاهی مواقع ممکن است در بین کارکنان قوه قضاییه ولو اینکه کم باشند افرادی شناسایی شوند که در امر فساد دست دارند که باید با آنها به صورت جدی تر و سختگیرانه تر مبارزه کرد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه قوه قضاییه باید اعتماد مردم را تقویت کند، گفت: بهترین مبلغ برای قوه قضاییه عملکرد این مجموعه است و باید با هرگونه فساد مبارزه شود.

حجت الاسلام شعبانی موثقی با اشاره به اینکه فسادهایی در جامعه وجود دارد که آنقدر باید عملکرد قوه قضاییه خوب باشد که مفسد اقتصادی در جامعه احساس امنیت نکند، گفت: متاسفانه شاهد فساد اجتماعی در جامعه هستیم که قلب مومنان را به درد می آورد.

وی با بیان اینکه با مفاسد اجتماعی نیز باید به صورت جدی برخورد شود اما در این زمینه برخورد خشونت امیز را نمی پسندیم، گفت: در مبارزه با برخی ناهنجاری های اجتماعی باید مدیریت صورت گیرد و منظور برخورد خشونت آمیز نیست.

نمی توان فراتر از قانون از قوه قضاییه انتظار داشت

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه نمی توان فراتر از قانون از قوه قضاییه انتظار داشت، گفت: بسیاری از مشکل ات حقوقی مردم به دلیل عدم اطلاع آنان از قانون است و مردم باید مسایل حقوقی را هم مطالعه کرده و به آن آشنا باشند.

وی به هفته حقوق بشر امریکایی نیز اشاره کرد و با بیان اینکه متاسفانه امروز حقوق بشر به عنوان ابزاری استعماری در دست دولت آمریکایی است، گفت: امروز حقوق بشر یک بهانه است.

حجت الاسلام شعبانی موثقی با اشاره به بلوکه کردن ۱۰۰ میلیارد دلار پول کشور در آمریکا عنوان کرد: این اتفاق با کدام یک از قوانین بین المللی سازگار است.

قوانین بین المللی تنها به نفع دولت های استعماری است

وی با بیان اینکه در حمله آمریکا به هواپیمایی مسافربری ایران حقوق بشر امریکایی کجا است و چرا قوانین بین الملی ساکت نشسته اند، گفت: قوانین بین المللی تنها به نفع دولت های استعماری است.

امام جمعه همدان با اشاره به موضوع تحریم وزیر امور خارجه ایران آن را برخلاف تمام قوانین بین المللی دانست و گفت: دشمن دچار حماقت شده و مقام معظم رهبری را تحریم می کند.

وی با بیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری ملت ما مظلوم اما مقتدر است، گفت: ملت ایران در برابر ظلم سکوت نمی کند و ما همان ملتی هستیم که با فریاد بر سر مستکبرین عالم اقتدار خود را نشان خواهیم داد.

حجت الاسلام شعبانی همچنین با تاکید بر اینکه در برخورد نیروی انتظامی با ناهنجاری‌ها نیازمند حمایت مردم هستیم، گفت: امر به معروف وظیفه ای همگانی است اما در امر به معروف نباید عصبانی شد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه عصبانی شدن رفتار منطقی ما را بر هم خواهد زد، گفت: باید منطقی برخورد کرد و ستاد امر به معروف باید برنامه ریزی کند و مردم نیز همراهی کنند کمااینکه نیروی انتظامی هم باید برخورد منطقی داشته باشد.

وی با بیان اینکه برای کنترل ناهنجاری‌ها و رشد قانونمداری در جامعه مردم باید حمایت کنند و اقتدار پلیس حفظ شود، گفت: اگر اقتدار پلیس خدشه دار شود ناهنجاری‌ها و بی قانونی‌ها در جامعه رواج می‌یابد.

وی با بیان اینکه نباید قانون گریزی ترویج یابد، گفت: جامعه متدین همدان باید در فضاهای تفریحی حضور داشته باشند و برگزاری نمازجمعه در پارک ها و بوستان ها تقویت شود.

کد خبر 4652950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =