امکان مشارکت دانشجویان در پژوهش با موضوع آسیب های اجتماعی

شیراز- مدیر اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز از امکان مشارکت دانشجویان در انجام پژوهش های علمی با موضوعات مربوط به آسیب های اجتماعی داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین جلسه مشترک اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز با موضوع راهکارهای روانشناختی کاهش آسیب‌های اجتماعی با حضور دانشجویان رشته‌ی روانشناسی در این اداره برگزار شد.

مدیر اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی در این نشست، گفت: کار در حوزه آسیب‌های اجتماعی را می‌بایست با مشارکت دانشگاه و دانشگاهیان پیش برد.

یوسف آفرینی اضافه کرد: این اداره در یک سال گذشته روش‌های علمی نوینی را برای کاهش آسیب‌های اجتماعی اجرا کرده است که برخی از آنها در کشور بی نظیر بوده است.

وی گفت دانشجویان ترم آخر روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا که از دانشگاه معرفی نامه داشته باشند می‌توانند امکان حضور در اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی و انجام پژوهش‌های علمی خصوصاً پایان نامه‌های دانشجویی را با موضوعات مربوط به آسیب‌های اجتماعی داشته باشند.

آفرینی، ادامه داد: خروجی این اتفاق به نفع جامعه و آسیب دیدگان اجتماعی خواهد بود؛ همچنین دانشگاه خصوصاً دپارتمان‌های روانشناسی و جامعه شناسی پتانسیل پژوهشی تازه ای را در اختیار خواهند داشت.

وی در این جلسه شیوه کار این اداره را برای دانشجویان شرح داد و توضیح داد در یک سال گذشته شیوه روانشناختی جایگزین روش قهری و سلبی شده است؛ بر اساس توافق انجام شده پیرامون حوزه وسیع آسیب‌های اجتماعی خصوصاً کودکان کار، متکدیان و معتادین متجاهر جلسات مشترک و منظم در این اداره برگزار خواهد شد.

مدیر اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی همچنین اضافه کرد: در سال گذشته تلاش کردیم از حضور سایر نهادهای تخصصی نهایت بهره را برای مدیریت آسیب‌های اجتماعی که در همه جای دنیا پدیده‌ای اجتناب ناپذیر در زندگی اجتماعی است بهره ببریم و از همکاری با افراد صاحب نظر و متخصصین این حوزه استقبال کرده‌ایم.

آفرینی افزود: خوشبختانه فرمانداری، شهرداری و معاون خدمات شهرداری شیراز از طرح‌های نوین علمی در حوزه آسیب‌های اجتماعی حمایت می‌کنند.

کد خبر 4653402

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =