امام صادق(ع) در تهاجم فرهنگی دشمن از دین و قرآن صیانت کردند

مشهد-تولیت آستان قدس رضوی گفت: امام صادق(ع) در تهاجم فرهنگی دشمن از دین و قرآن صیانت کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام احمد مروی در مراسم عزاداری سالروز شهادت امام صادق (ع) که در محل مدرسه علمیه آیت الله خویی (ره) برگزار شد، مهمترین هدف از برگزاری چنین مراسم و آیین‌هایی را بالا بردن میزان معرفت و شناخت نسبت به معارف دین و اولیای الهی دانست و ابراز کرد: پیش نیاز شناخت و معرفت نسبت به ائمه اطهار (ع) دل و قلبی پاک است.

وی افزود: اگر بخواهیم قرآن را لمس کنیم باید طهارت ظاهری داشته باشیم و اگر بخواهیم به عمق قرآن دست پیدا کنیم، نیازمند طهارت باطنی هستیم.


تولیت آستان قدس رضوی افزود: همان گونه که درک باطن قرآن احتیاج به طهارت روح و قلب دارد، دسترسی به عمق شخصیت اهل بیت (ع) نیز نیازمند طهارت روح و پیراستگی دل از وسوسه‌های نفسانی و شیطانی است.
تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: برای درک حقایق عالم و شناخت اولیای خدا و پی بردن به زوایای شخصیتی و وجودی امام صادق (ع) ابتدا باید دل و قلب را از حجاب معصیت پاک کرد و از خدا خواست که این حضرات را به ما بشناساند.
حجت الاسلام مروی با اشاره به نقش اثرگذار امام صادق (ع) در دفاع از شبهه‌ها نسبت به اسلام، تصریح کرد: در دوران امام صادق (ع) از یک طرف نحله‌های فکری گوناگون و از طرف دیگر فعالیت ملحدان و مشرکان بسیار گسترده بود و حکومت‌های بنی امیه و بنی عباس نه تنها هیچ قرابتی با اسلام نداشتند بلکه عداوت نیز داشتند.


وی تصریح کرد: زمان امام صادق (ع) به معنی واقعی کلمه یک تهاجم فرهنگی وجود داشت که خطرش برای دین و اسلام از خطر معاویه و یزید کمتر نبود، امام صادق در چنین شرایطی از دین و قرآن صیانت کرد.
تولیت آستان قدس رضوی ابراز کرد: اگر مبارزه‌ها، سعه صدر و علم لدنی امام صادق (ع) نبود و اگر تربیت یافتگان مکتب این امام همام نبودند، هجمه ملحدان و مشرکان در آن دوران اسلام را بر باد داده بود، امام صادق (ع) لباس رزم پوشید و در میدان فرهنگ و مبارزات علمی با شبهات در دفاع از اسلام وارد میدان شد.
حجت الاسلام مروی گفت: بعد دیگر شخصیت امام صادق (ع) مبارزات ایشان با ظلم و جور بود، این گونه نبود که امام صادق (ع) تنها در برابر سیل شبهات اعتقادی و فتنه‌ها ایستادگی کنند، امام صادق (ع) با همان قوت و صلابت که از دین خدا مرزبانی کردند، در برابر طاغوت و حاکمان جور و ظلم با قاطعیت ایستادند.

کد خبر 4653540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =