عدم پایبندی به هنجارهای اجتماعی موجب پیدایش آسیب های اجتماعی شد

بندرعباس - رئیس اندیشکده آسیب های اجتماعی و فرهنگی بسیج اساتید هرمزگان گفت: عدم پایبندی به هنجارهای اجتماعی موجب پیدایش آسیب های اجتماعی می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، فاطمه عامری سیاهویی در کارگروه تخصصی اندیشکده آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی بسیج اساتید استان هرمزگان گزارشی اجمالی در خصوص روند شکل گیری و فعالیت‌های اندیشکده ارائه نمود.

دکتر عامری گفت: رسالت اندیشکده ها استانی و مساله یابی باب نیازسنجی مشکلات استان است؛ شرایط، اقلیم و ظرفیت‌های استان نیز در کارگروه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد؛ در ابتدا با جمع آوری یکسری اطلاعات مورد نیاز از سازمان‌های متولی و بررسی این مسائل در اندیشکده تصمیم بر این شد که چهار کارگروه تخصصی ذیل اندیشکده تشکیل و فعالیت نماید

این عضو هیات علمی گفت: اولین کارگروه، کارگروه آسیب‌های نهاد خانواده؛ (شامل؛ طلاق، ازدواج سفید و خشونت علیه زنان و فرزندان)، کارگروه دوم با عنوان آسیب‌های نوپدید؛ (شامل؛ شبکه‌های مجازی و …)، کارگروه سوم با عنوان؛ کارگروه سرقت، اعتیاد، داروهای روان گردان و خودکشی، و در نهایت یک تیم تخصصی همه مسائل مطرح شده در کارگروه‌ها را بررسی و خروجی کارگروه‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کند، تحت عنوان کارگروه آینده پژوهی که راهکار حل مسائل را احصاء می‌کند.

رئیس اندیشکده آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی بسیج اساتید استان بیان کرد: یکی از مسائل و مشکلات ما در خصوص مسائل اجتماعی و فرهنگی، عدم دسترسی به آمار و ارقام دقیق مورد نیز از سازمان‌های متولی است و دسترسی به این آمار به سهولت محقق نمی‌شود.

دکتر عامری با اشاره به اینکه عدم پای بندی به هنجارهای اجتماعی موجب پیدایش آسیب‌های اجتماعی است، افزود: سازمان‌ها و یا هر جامعه ای از اعضای خود انتظار دارد که از ارش ها و هنجارهای خود تبعیت کنند.

معاون دانشگاه پیام نور هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود ابراز امیدواری کرد که بتوانیم با این اندیشکده ها در حوزه‌های اجتماعی گام موثری برداریم از نخبگان در این حوزه دعوت به همکاری کرد.

در ادامه دکتراحسان کامرانی مسئول سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان در این نشست عنوان کرد: یکی از فعالیت‌های بسیج اساتید استفاده از ظرفیت‌های استان به خصوص اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها برای احصاء راه حل جهت برون رفت از مسائل و مشکلات است که بسیج اساتید استان جهت تحقق این مهم اساتید علاقمند و متخصص در حوزه‌های مختلف را در اندیشکده ها سازماندهی کرد.

کد خبر 4653828

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =