درخواست شفافیت عملکرد پنج‌ماهه نخست سال ۹۶

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی تهران گفت: در پنج ماهه نخست سال ۹۶ برخی ردیف‌های بودجه به طور کامل (۱۲ دوازدهم) هزینه شده بود.

به گزارش خبرنگار مهر، اعضای شورای شهر تهران تکالیف تعیین شده برای شهرداری تهران در تفریغ بودجه ۹۶ را مورد بررسی قرار دادند و برخی از اعضا پیشنهاداتی را در این رابطه مطرح کردند.

محمود میرلوحی در ابتدای بررسی این موضوع پیشنهاد کرد: عملکرد پنج‌ماهه نخست سال که مربوط به مدیریت گذشته شهر تهران می‌شد، با ۷ ماهه دوم سال شفاف‌سازی شود.

به گفته وی، در پنج ماهه نخست ۲۱۰۰ میلیارد استقراض شده درحالی‌که سهم هفت ماهه دوم در استقراض‌ها، ۷۰۰ میلیارد است.

میرلوحی ادامه داد: در برخی از ردیف‌های بودجه در پنج ماهه نخست، ۱۲ دوازدهم بودجه مصرف شده که باید این موضوعات بررسی شود.

مرتضی الویری در تائید سخنان میرلوحی توضیح داد: ما در نیمه دوم سال ۹۶ هیچ‌گونه وامی نگرفته‌ایم حتی بخشی از وام‌های گذشته را نیز پرداخت کرده‌ایم اما این موارد نیازی به اصلاحیه ندارد و در تفریغ، این موضوعات مورد توجه نیست.

رسولی نیز گفت: در پنج ماهه اول سال ۹۶ مدیریت وقت شهرداری به جای آنکه پنج‌دوازدهم ردیف‌های حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی را هزینه کند، با استفاده از اختیارات کمیته تخصیص، ۱۲ دوازدهم را هزینه کرده است؛ این یک روش غیراخلاقی و غیرمنطقی است که در آینده نباید به این روش عمل کنیم، چرا که تأثیری در تصویب تفریغ ندارد. این در حالی است که تفریغ با پیشنهادات مطرح شده، سازگاری ندارد و ما را به نتیجه نمی‌رساند.

در نهایت میرلوحی پیشنهاد خود را پس گرفت.

کد خبر 4653867

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =