تلاش جوانان ستودنی بود/هدف نهایی کسب سهمیه است

هروی با اشاره به رقابتهای انتخابی تیم ملی کاراته گفت: مبارزات خوب و سطح بالایی را شاهد بودیم که در این بین تلاش جوانان برای رسیدن به ترکیب تیم ملی ستودنی بود.

سرمربی تیم ملی کاراته با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر گفت: این رقابتها نشان داد که جوانان ما چه انگیزه بالایی برای رسیدن به ترکیب ثابت تیم ملی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا دارند. رقابتهای انتخابی همیشه سخت و دشوار است، ولی عادلانه ترین راه برای حضور شایسته ها در ترکیب اصلی است و دیدیم که در نهایت هم چنین اتفاقی افتاد.

وی ادامه داد: نکته مهم دیگری که روز شنبه شاهد آن بودیم حضور پرتعداد مدعیان در رقابتهای انتخابی بود. این ثابت می‌کند که در کاراته ایران کار بزرگی صورت گرفته و جوانانی پرشماری هستند که مترصد پیدا کردن بهترین فرصت برای رسیدن به ترکیب ثابت تیم ملی هستند و این یعنی ظرفیت بالای کاراته ایران که تا سال‌ها تیم ملی را بیمه می‌کند.

سید شهرام هروی افزود: کاراته کاهای مدعی باید این را بدانند که مسابقات قهرمانی آسیا پایان کار نیست و برای رسیدن به سهمیه المپیک تورنمنت های متعددی تا پایان سال وجود دارد که می توانیم حضور پیدا کرده و امتیازات خود را افزایش دهیم. رقابتهای قهرمانی آسیا تنها یکی از این مراحل است و امتیاز آن مانند یک مرحله مسابقات لیگ برتر کاراته وان است.

سرمربی تیم ملی با اشاره به مبارزات انجام شده اظهار داشت: رقابت‌های انتخابی همیشه شرتیط متفاوتی نسبت به دیگر مبارزات دارد و کاراته کاها سعی دارند با ارائه بهترین عملکرد به ترکیب اصلی تیم ملی برسند و همین موضوع شاید برخی مواقع تاثیر منفی روی کار فنی کاراته کا داشته باشد. البته این باخت‌ها چیزی از ارزش‌های نفرات ما که موفق نبودند کم نمی‌کند و همچنان این فرصت برای آنها وجود دارد تا در مسابقات آینده برای کسب سهمیه المپیک تلاش کنند.

وی در پایان در خصوص برنامه اردوها تا زمان اعزام به تاشکند هم گفت: بعد از یک روز استراحت، اردوهای آماده سازی را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا آغاز می کنیم. بعد از یک دوره تمرینی چهار روزه، کاراته کاها به استانهای خود رفته و در بازگشت، اردوی نهایی را تا زمان اعزام خواهیم داد.

کد خبر 4653962

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =